Літературна година з Іваном Котляревським

Літературна година з Іваном Котляревським

Літературна година з Іваном Котляревським

 

9 вересня Україна відзначила 250-річчя від дня народження українського письменника, поета, драматурга та засновника нової української літератури – Івана Котляревського. У районних школах, бібліотеках, народних домах було організовано низку заходів, під час яких молодь більше дізналася про творчу спадщину українського генія.

Зокрема, бібліотекар с. Добрівляни Любов Пастернак завітала до учнів 9 класу Добрівлянського НВК і провела з ними літературну годину: «Над книжкою твоєї «Енеїди» нащадок схилить радісне чоло...». Вона зазначила, що найвідомішим твором письменника є поема «Енеїда», написана на основі сюжету однойменної класичної поеми римського поета Вергілія. «Енеїда» – перша велика пам’ятка українського письменства, написана українською мовою. Від Котляревського «Енеїди» почалася нова українська література. Тарас Шевченко писав про Івана Котляревського: «Будеш, батьку, панувати, Поки живуть люди! Поки сонце з неба сяє, Тебе не забудуть!».

На заході були присутні завуч школи Емілія Юрча та вчитель української мови Богданна Фаринович .

8 вересня в бібліотеці-філії с. Раневичі також було проведено літературну годину «Іван Котляревський – батько української літератури». Бібліотекар ознайомила з життєвим і творчим шляхом письменника, розповіла про історію створення «Енеїди» та разом із користувачами бібліотеки переглянули уривок з драми «Наталка Полтавка». Користувачі бібліотеки мали змогу оглянути літературну полицю «Мандрівка у світ Івана Котляревського».

Зоряна ПЕЛЕХ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: