Леся Українка – жива криничка поезії

Леся Українка – жива криничка поезії

Леся Українка – жива криничка поезії

 

25 лютого виповнилося 148 років від дня народження видатної української письменниці, поетеси Лесі Українки. У Франковому краю цю дату відзначили по-різному, але цікаво й по-новаторськи. Урочисті лінійки, книжкові виставки, декламування віршів, театральні інсценізації творів, навіть диспут та конкурс читців її поезії – неповний перелік калейдоскопа літературних заходів.

У бібліотеці села Волі Якубової було оформлено тематичну полицю «Леся Українка – жива криничка поезії», а в бібліотеці с. Михайлевич– книжкову виставку: «Я жива, я буду вічно жити».26 лютого в бібліотеках Підбужата Ріпчиць відбулися літературні години:«Леся Українка –слабка і тендітна, хвороблива, стала символом України, її непокори, самобутності і незалежності» та «Хотіла б я піснею стати».

Разом із учнями Ріпчицького НВК і вчителями присутні поринули у світ чарівної музики, живого українського слова і прекрасної лірики Лесі Українки, переглянули фільм про геніальну українську поетесу, зачитували уривки з її творів. З великим захопленням учасники заходу декламувалипоезію, взяли участь у казці «Метелики». Переглянули мультфільм про горобчика. Слухали пісні на слова Лесі Українки. Проведено виставку дитячих малюнків за творами великої поетеси. Бібліотекар розгорнула книжкову виставку «Стежками Лесі Українки».

23 лютого у Ролівській бібліотеці було проведено літературну гру-вікторину за творами Лесі Українки з дітьми молодших класів та розгорнуто виставку «Співачка досвітніх вогнів». Діти брали активну участь у грі-вікторині, відповідали на запитання, читали вірші Лесі Українки. А 25 лютого у Ролівській СЗШ І-ІІст. відбувся виховний захід «Мрії зламане крило», який підготували вчителі української мови та літератури Галина Кахновець, Наталія Піхота вчитель музики Галина Дудич. Діти з великою любов’ю розповіли про життєвий шлях Лесі Українки, яка вела тяжку й безперервну 30-літню війну за життя. Учні декламували вірші Лесі та про Лесю, співали пісні на її вірші, інсценізували уривки із творів поетеси.

УСнятинському НВК І-ІІ ст. до Дня народження легендарної поетеси Лесі Українки проведено загальношкільну лінійку. У залі лунали уривки віршів, діти змогли переглянути видання творів «Бояриня»,«Одержима», збірки віршів.

У день народження Лесі Українки в Літинському НВК відбувся конкурс читців поезії видатної письменниці, у якому взяли участь учні другого класу під керівництвом Марії Котів. Шкільний бібліотекар оформила виставку книг під назвою «Хотіла б я піснею стати».

3 березня в народному домі села Модричвідбулася літературна година-диспут пам’яті геніальної української поетеси Лесі Українки. Учні висловлювали власні думки, полемізували, підсумовували та аналізували.

 

Іванна ЛЯХОВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: