Храм Св. Юра вабить американців

Храм Св. Юра вабить американців

Храм Св. Юра вабить американців

Після того, як восени 2013 року новопризначений тоді надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєт перший свій візит зробив до Дрогобича, щоби на власні очі побачити диво поезії в дереві – храм Св. Юра, ця архітектурна пам’ятка не випадає з поля зору американських дипломатів.12 листопада до Дрогобича з візитом завітали керівник Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини Мартін Першлер та аташе з питань культури ШонОхара.
Завдяки допомозі Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини у 2016 році були розв’язані питання пожежної безпеки та реставрації стінописів у церкві святого Юра в Дрогобичі. Проєкт збереження фресок підготував Інститут міста і, як зазначено на сайті посольства,  на ці цілі було використано $85,000.

“Наші гості приїхали подивитись на результати нашої співпраці, яка відбулась кілька років тому. Виконавцем цього проєкту був Інститут міста Дрогобича спільно з музеєм. Ми далі подаємо проєкти з реставрації наших об’єктів, тож наші гості хочуть подивитися, наскільки ефективна може бути подальша співпраця та наскільки це важливо для нас”, – каже директор Інститут міста Володимир Кондзьолка.

Це не перший візит представників Посольства до Дрогобича, адже у 2016 році відомий американський спеціаліст з пожежної безпеки історичних будівель Крістофер Марріон відвідав Львів та Дрогобич з метою допомоги у розв’язання питань пожежної безпеки Церкви Святого Юра, яка належить до об’єктів світової культурної спадщини.

Руслан ЩЕРБАНЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: