Експерти про причини дрогобицької трагедії

Експерти про причини дрогобицької трагедії

Експерти про причини дрогобицької трагедії

 

За повідомленням прес-служби ЛОДА, 13 вересня у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо обвалу будинку у Дрогобичі на вулиці Грушевського, 101.

До встановлення причин долучили експертів, що здійснюють

дослідження, аби встановити причину обвалу житлової будівлі.

-Під час проведення технічного та візуального обстеження було встановлено, що руйнування відбулось  унаслідок того, що середня стіна несуча, на яку опираються дві інші була у непридатному для експлуатації стані. Після проведення більш детальних експертиз визначили, що вона – аварійна. Сам процес, поштовх, з якого це почалось, потребує більш детального обстеження, — зазначив фахівець ДП «Західний експертно-технічний центр держпраці» Роман Колдра.

А експерт з інструментального обстеження доктор технічних наук, професор НУ «Львівська політехніка» Богдан Демчина розповів, що однією із причин є втрата стійкості несучої стіни, яка дала тріщину.

Такі висновки вдалось зробити, відвідавши підвал будівлі. Однак, у ньому небезпечно знаходитися, тому він зазначає, що категорично необхідно обмежити доступ людей.

-Це руйнування є специфічне, адже воно – раптове. У ході проведення експертиз ми з’ясували, що цегла, якою збудували несучу стіну – не відповідає нормам. На сьогодні, ми склали математичну модель, ЗD модель будівлі, і чекаємо на висновки геологів, щоб провести подальші розрахунки, — додав Богдан Демчина.

Директор ТзОВ «Геол-Тех» Михайло Яремович розповів: «На сьогодні, вже розпочато ряд геологічних досліджень, які були намічені разом з колегами. Наші дослідження спрямовані на встановлення того, чи могла вода бути причиною обвалу. З робіт, які будуть виконувати, – буріння свердловини, проби води, геофізичні дослідження тощо».

Зазначимо, що після отримання узагальненого висновку, який очікують упродовж трьох тижнів, Львівська ОДА скерує відповідне подання до Кабінету міністрів України щодо необхідної суми для допомоги мешканцям, які зазнали втрат під час обвалу будинку.

Нагадаємо, що трагедія сталась в ніч з 27 на 28 серпня 2019 року і забрала життя восьми мешканців міста. Силами ДСНС врятували 7 осіб, у тому числі – 5 дітей.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: