БУДЬ ОБІЗНАНИМ! Новини

БУДЬ ОБІЗНАНИМ! Новини

ПАМ'ЯТЬ ПРО АДРІЯ МЕЛЬНИКА У ВОЛІ ВШАНУВАЛИ 25-раз

У п’ятдесяті роковини смерти визначного державного та політичного діяча Андрія Мельника у його рідному селі Волі Якубовій відбулося пропам’ятне віче.

У неділю, 14 грудня, на малу батьківщину нашого славного земляка зійшлися та з’їхалися краяни, представники влади, політичних партій та організацій.

Про Андрія Мельника як військовика, державотворця, Полковника Армії УНР, Голову Проводу ОУН, творця Світового Конгресу Вільних Українців у виступах розповідали: Олег Гринюк – голова Львівської обласної ОУН, Тарас Гентош – голова ЛОО КУН, Тарас Пащак – перший заступник станичного Дрогобицької міської станиці Братства ОУН-УПА, Михайло Задорожний – депутат Львівської обласної ради, Тарас Метик – секретар Дрогобицької міської ради.

До слова було запрошено почесного гостя Любомира Головінського – племінника військового і політичного діяча УГА, УВО і ОУН Юліана Головінського.

«Цьогоріч – рівно 25 років, як ми вперше приїхали на Волю Якубову, щоб помолитися на могилі батьків Андрія Мельника та на місці батьківської садиби засвітити свічку. З тих пір завжди, у другу неділю грудня, збираємося на Волі», – наголосила ведуча віча, старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич. Ведуча також представила інформаційну новинку – буклет про Андрія Мельника, який на Львівщині видано вперше. «Особисто в руки було роздано 102 буклети, отже, вшанувати пам’ять Андрія Мельника прийшло 102 українців». До слова, саме музей «Дрогобиччина» разом із районною радою щороку організовують заходи щодо вшанування пам’яті Андрія Мельника.

«У 1989 році я вперше на Волю Якубову таємно, через кордон, привіз Павла Дорожинського – справжнього безкомпромісного патріота-мельниківця», – зізнався в розмові Мирослав Глубіш. Цікаво, що серед перших, хто у 1989 році приїжджав на Волю, був і батько народного депутата України Богдана Матківського Мирон Матківський.

Завершальним акордом народного зібрання була пропозиція зробити грошову збірку для бійця східного фронту, єдиного представника АТО з Волі Якубової Михайла Черватюка, який, як і його земляк Андрій Мельник сто років тому, нині захищає Україну від одного і того ж ворога – імперського російського окупанта. Для українського воїна було зібрано 400 гривень.

Учасники пропам’ятного віча запалили свічки та поклали вінки і квіти до монументу Андрієві Мельнику, а згодом зробили спільну знимку. На пам’ять. Щоб не забути зібратися на Волі на рік прийдешній. Участь у вшануванні памяті славного краянина взяли заступник голови Дрогобицької райради Роман Урбан, керуючий справами Михайло Гук, депутат райради Василь Панів.

Іван ШВЕД

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: