105 річниця бою Українських Січових Стрільців на горі Кобила

105 річниця бою Українських Січових Стрільців на горі Кобила

105 річниця бою Українських Січових Стрільців на горі Кобила

У неділю, 20 жовтня, громади сіл Залокоть та Опака здійснили сходження на гору Кобила e Залокоті, де рівно 105 років тому підрозділ Українських Січових Стрільців дав бій переважаючим силам російської армії.

Бій за дану висоту тривав декілька днів, але січові стрільці не віддали ворогові ні метра української землі та вийшли у ньому переможцями.

В даному бою віддали своє життя за Україну 16 українських воїнів, а ворог зазнав втрат в декілька сотень солдатів.

Віддати шану героям прийшли громади сіл Залокоть і Опака, а також гості з міст Дрогобича, Трускавця, Борислава та сіл  Дрогобиччини.Під проводом парохів присутні відслужили подячний молебень до Божої Матері та панахиду на символічній могилі січових стрільців.

До учасників урочистостей звернулися та нагадали ті історичні події ветеран УПА Василь Хомин, перший мер Дрогобича Мирослав Глубіш, депутати районної ради Михайло Пріцак, Василь Панів, Михайло Гук.

Після цього перед присутніми виступили з патріотичним концертом учасники художньої самодіяльності сіл Залокоть та Опака.

Слід зазначити, що в сходженні брали участь також учасники АТО, які проходять реабілітацію в санаторіях міста Трускавця.

Урочистості завершилися спільним виконанням гімну України.

Наталія ФЕДЬКІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: