Вітамінний лік природи

Вітамінний лік природи

Вітамінний лік природи

 

Вітаміни – специфічно діючі речовини, необхідні для життя людини ітварин. Відсутність їх у продуктах харчування призводить до захворювання –гіповітамінозу та авітамінозу. Що пропонує природа для лікування цих недуг – читайте далі.

Первоцвіт весняний. Цвіте від середини квітня до червня.Росте в лісових і лісостепових районах, рідше в північно-східних районахСтепу в лісах, на узліссях серед чагарників.Заготовляють кореневища з корінням, квітки, рідше тільки віночок ілистки. Коріння копають навесні, до цвітіння рослини, квітки і листки – напочатку цвітіння рослини.Листки первоцвіту вживають як салати йнастої при авітамінозах С і А.

Суниці лісові. Цвітуть у травні – червні.Ростуть у хвойних і мішаних лісах, на лісових галявинах, серед чагарниківу лісових районах і північній та середній частині Лісостепу, у передгір’яхКримських гір.Заготовляють листки під час цвітіння, плоди – коли вони цілком дозрілі.Застосовують, зокрема, при недокрів’ї, авітамінозі.

Фіалка триколірна. Цвіте з квітня до осені.Росте на півночі України на сухих луках і узліссях, серед чагарників, якбур’ян у посівах. Далі на південь заміщується фіалкою ранковою.Заготовляють усю траву під час цвітіння. Застосовують як відхаркувальний засіб при простудному кашлі; як засіб,

що полегшує діяльність нирок; сечогінний і кровоочисний при фурункулах,

екземі, авітамінозі з висипами на шкірі.

Береза повисла. Цвіте у квітні – травні.Росте на всій території України.Заготовляють сік, бруньки, молоді листки, інколи кору.Бруньки збирають рано навесні в період набрякання, листки – у квітні-травні. Сушать бруньки і листки на відкритому повітрі під наметом.

Застосовують настій та відвар із березових бруньок як жовчогінний і

сечогінний засоби, як примочки при пораненнях, фурункулах. Настій із листків– при авітамінозі, подагрі, екземах, лишаях, висипах на тілі, для очищеннякрові, при виразці шлунка, нестравності шлунка, бронхітах і трахеїтах, яквідхаркувальний та дезінфікуючий засіб, проти дрібних круглих глистів(гостриків та аскарид); при водянці ниркового походження, запаленні сечового міхура, нирковокам’яній хворобі, як протиспастичний (при спазмах кишок та інших гладенько-м’язових органів). Препарати з бруньок і листків, а також свіжий березовий сік вживають у народі в усіх випадках, коли необхіднезагальне оздоровлення і поліпшення обміну речовин в організмі.

Горіх волоський. Цвіте у квітні – травні.Росте в садах, садибах.Заготовляють листки і зелені плоди. Збирають листочки, відриваючи їх відцентрального черешка, в суху погоду. Внутрішньо настій із листків вживають призолотусі, атеросклерозі, гастроентеритах, проносах і нерегулярних місячних, якзагальнозміцнювальний засіб – при знесиленні, авітамінозах, скрофульозі йрахіті та як допоміжний засіб при цукровому діабеті. Часто листки горіха волоського використовують упоєднанні з іншими лікарськими рослинами.

Горобина звичайна. Цвіте у травні, плоди достигають у вересні.Росте на всій території України.Заготовляють зрілі плоди, в народній медицині – квітки, іноді листки.

Застосовують препарати з горобини звичайної насамперед як полівітаміннийзасіб при авітамінозі. Є дані про те, що ці препарати зменшують кількість холестерину у крові й жирів у печінці, що робить їх корисними при ожирінні. Настій, відвар або сік із плодів вживають при розладах травлення, гепатиті,гепатохолециститі, утрудненому жовчовиділенні, при каменях у нирках ісечовому міхурі, при явищах старечої атонії товстої і тонкої кишок, придизентерії, геморої, маткових кровотечах у клімактеричний період, при зупинціменструації.

Кропива дводомна. Цвіте з червня до осені.Росте на всій території України на вологих місцях, серед чагарників,уздовж доріг, у лісах, біля парканів, на засмічених місцях.Заготовляють молоді пагони і листки навесні під час цвітіння, корені та насіння – восени.

Застосовують як сечогінний засіб. Препарати кропиви дводомної єефективним засобом при атеросклерозі, залізодефіцитній анемії, холециститах,гастритах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, розладахтравлення, цукровому діабеті, гіповітамінозі.

 

Леся СУШКО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: