Віброакустична терапія: відновлення здоров’я та продовження життя

Віброакустична терапія: відновлення здоров’я та продовження життя

Віброакустична терапія: відновлення здоров’я та продовження життя

 

Розглядаючи людину як досконалий високоорганізований біологічний організм, спеціалісти вирішили переглянути медичні доктрини: спробувати узагальнити розрізнені знання в єдину концепцію. Результатом цього стали дослідження лікувальної дії мікровібрації. З приводу цього розмовляємо з консультантом із застосування віброакустичної терапії, фахівцем з фізичної реабілітації, відомим у спортивних колах країни, особливо у велоспорті, спеціалістом з проблем опорно-рухового апарата, реабілітологом Віталієм Гриньківим.

— Пане Віталію, скажіть насамперед у чому суть віброакустичної терапії?

— Віброакустична терапія – новий напрямок у медичній практиці та потужний чинник ресурсної підтримки організму. Процеси розкладу і творення в організмі відбуваються лише за контактної взаємодії біологічних субстанцій. А тому наявність механічних мікроколивань клітин і біологічних молекул є необхідною передумовою більшості біологічних і особливо імунних реакцій. Для того, щоби реакція відбулася, необхідне безпосереднє зближення взаємодіючих контактів та їхньої просторової орієнтації. Механічні мікроколивання або мікровібрації не лише збільшують частоту контактів і забезпечують зміну орієнтації біокомпонентів, але й полегшують їх проходження через різноманітні мембрани, тобто прискорюють транспортування з капілярів до міжклітинного простору і назад – з міжклітинного простору до венозних і лімфатичних капілярів. Механічні коливання в організмі існують не лише завдяки пульсовій активності серця і судинно-м’язовій активності, але й механічному впливові навколишнього середовища. Але часто в ділянці патології судинно-м’язова активність пригнічена. Недостатність енергії власних мікровібрацій може призвести до хронізації патологічного процесу і зниження ефективності медикаментозній терапії. У цих випадках зовнішня мікровібрація  виявляється конче потрібною. Отож, одним із зовнішніх чинників, який компенсує дефіцит механічних коливань організму, може успішно поповнити віброакустична терапія. Не менш важливою властивістю віброакустичної терапії є здатність прискорювати, а в патологічних випадках відновлювати венозний відтік.

— У чому суть цього механізму?

— Механізм цього ефекту доволі простий. Під час впливу мікровібрації на вени, венули і лімфатичні судини, що мають клапани – судинні помпи, кров і лімфа рухаються завжди в одному напрямку. Особливо чітко цей ефект проявляється при м’язових скороченнях. Але в багатьох органах, зокрема нирках та  печінці м’язові волокна відсутні. Тому віброакустика,  проникаючи на глибину 7-10 см, активізує венозні помпи, поліпшує венозний і лімфатичний відтоки. Звичайно, ці маніпуляції проводяться апаратами віброакустичної терапії. Вони, збуджуючи контактним шляхом мікровібрацію тканин, якщо порівняти енергії природну і штучну, зовсім близько підходять до фонової м’язової активності організму людини.

— Чому так важлива мікровібрація у функціюванні організму?

— Мікровібрація як ресурс використовується організмом для виконання багатьох функцій. Найбільш вивчена на сьогодні насосна функція венозних і лімфатичних судин. Наявність клапанів у судинах перетворює будь-які механічні коливання – чи це змінний тонус судин, чи інша мікровібрація – в поступальний рух крові і лімфи. Численні дрібні та середні вени сукупною потужністю 50 Вт повністю забезпечують повернення венозної крові до серця, легко долаючи саму гравітацію. Серце, для прикладу, розвиває близько 3 Вт потужності. Продуктивність венозних і лімфатичних помп пропорційна частоті коливань. Оптимальна амплітуда коливань близька до діаметра судин. Для великих судин потрібні високі амплітуди і низькі частоти, а для дрібних – навпаки. Тому у вібраційних апаратах частота  і амплітуда безперервно змінюються. Сама ж амплітуда мікровібрації повинна бути за розміром на рівні клітини. З ростом частоти при потрібній амплітуді пропорційно збільшується й сила дії на клітинну мембрану, яка може бути пошкодженою. Через те й не застосовується ультразвук. Зате акустичного діапазону цілком достатньо.

Мікровібрація існує в кожному живому організмі, бо без неї припиняються всі фізіологічні та біологічні процеси в певному діапазоні. Людина в своєму тілі сама збуджує мікровібрацію. Таким живим джерелом є м’язова активність, яка діє навіть у стані спокою. Джерелом мікровібрації є також і голос. Чому дитина часто голосно плаче? Тому що криком насичує організм мікровібрацією. Варто її заколисати, як вона заспокоюється.

— Який спосіб життя найраціональніший для нормальної мікровібрації?

— Малорухомий спосіб життя суттєво знижує загальний її рівень, що може призвести до різноманітних захворювань. Ось чому посильні фізичні навантаження вкрай потрібні, насамперед м’язам спини та живота, правильна постава навіть у сидячому положенні. Дефіцит мікровібрації виникає не лише в сидячому способі життя, але й з віком у лежачих хворих, при травмах, особливо при  накладених гіпсових пов’язках. Навіть у здорової людини мікровібрацією обділені внутрішні органи, які не мають власних м’язових волокон: нирки, печінка, селезінка, кістковвий і спинний мізки – це органи, від яких залежить відтворення ресурсів організму, його імунітет.

— Що пропонує сучасна медицина для поповнення цього дефіциту?

— Для насичення організму мікровібрацією застосовують віброакустині апарати. Сам процес впливу називається «фонуванням». Основні місця впливу – нирки, печінка, хребет  і патологічні ділянки. Наприклад, фонування нирок збільшує загальні фізичні ресурси організму, викликаючи відчуття припливу сил, збільшуючи витривалість до фізичних і розумових навантажень, нормалізуючи тиск крові, покращуючи сон, зменшуючи рівень холестерину в крові. Фонування печінки прискорює процеси детоксикації та утилізації шлаків. У даний час розроблено метод багаторазового збагачення інтерферону хворим на хронічний гепатит. Фонування хребта покращує кровопостачання спинного мозку, а фонування ділянок патології суттєво збільшує швидкість усунення шлаків, зменшує набряк і підвищує ефективність лікарської терапії. При алергічній непереносимості ліків віброакустична підтримка організму дуже часто стає єдиним чинником здолання хвороби. При тривалому застосуванні стимулюючих препаратів віброакустична ресурсна підтримка захищає організм від виснаження

Роман Горянський

Свідчення хворих

Богдан Зеньо, м. Дрогобич, ветеран фотосправи:

Мене мучила п’яткова шпора, крім того, на нозі з’явилася болячка, яку в народі називають «рожа». Через нестерпні болі ледь «доповзав до вбиральні». Для лікування вирішив спробувати апарат «Вітафон», взявши  за основу рекомендації з лікування мозолів та інших наростів. Після пройденого курсу ніби на світ народився – п’яткова шпора зникла. Пройшло вже три роки. Крім того, вібротерапія допомогли відновити чутливість правого стегна, а також позбутися болів у лівій нозі.

 

Зінаїда Семибратова, м. Дрогобич, пенсіонерка:

Влітку в мене раптово почалися сильні болі голови, запаморочення. Лікарі виписали якісь пігулки, але я до них ставлюся з обережністю. В якусь мить згадала, що в мене є «Вітафон». Знайшла схему користування при гіпертонічній хворобі, а треба сказати, що тиск у мене на той час був 160/105. Після двотижневого курсу вітафонотерапії я нормалізувала його. Це відразу відбилося на самопочутті. А повірила в силу «Вітафону» власне тоді, коли побачила, яких результатів досяг мій чоловік. Адже в нього була серйозна проблема з хребтом, внаслідок чого почала сильно всихатися та відмовляти нога – без палички не міг зовсім пересуватися. Після курсу лікування навіть не вірилася, що мій Микола знову ходить без будь-якої допомоги.

 

Ярослав Далявський, м. Дрогобич:

На дружину мого доброго приятеля, коли вона, лежачи на дивані, дивилася телепередачу, кішка з антресолі зіштовхнула  аудіоколонку. В результаті травми під оком з’явився набряк, сильно боліла голова. Жінка почала інтенсивно застосовувати «Вітафон» приблизно два дні через дві години. Зазирнувши в дзеркало, вона не повірила своїм очам: від синця та набряку і слід пропав.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: