Не підхопіть лептоспіроз!

Не підхопіть лептоспіроз!

Не підхопіть лептоспіроз!

 

Останнім часом на теренах Львівської області почастішали випадки лептоспірозу.

Лептоспіроз належить до особливо небезпечних інфекційних захворювань людей. Небезпечне саме ураження: нервової, серцево-судинної системи, печінки, нирок, що призводить до розвитку гострої ниркової, печінкової, серцево-судинної недостатності, внаслідок чого при тяжкому перебігу хвороби можливий летальний кінець.

Джерелом інфекціє є дикі гризуни (миші, щурі – основні переносники інфекції), домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють збудника із сечею, забруднюючи навколишнє середовище, зокрема воду та харчові продукти.

Зараження лептоспірозом відбувається під час купання, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів, у місцях звалищ, під час догляду за хворими тваринами чи розбирання їхніх туш, через недотримання правил особистої гігієни.

В організм людини лептоспіри потрапляють через незначні пошкодження шкіри та слизові оболонки порожнини рота, шлунково-кишкового тракту, очей, носа, зовнішні статеві органи. Захворювання від людини до людини не передається. Характерна літньо-осіння сезонність захворювання. Спалахи лептоспірозу спостерігаються звичайно в літню пору.

Щоб не захворіти на лептоспіроз, потрібно:

— проводити профілактичні заходи як у житловому секторі, так і на об’єктах епідемічного ризику, серед яких – дератизація (зменшення чисельності гризунів – основного резервуару та переносника збудників лептоспірозу);

— захищати водойми від можливих забруднень продуктами життєдіяльності сільськогосподарських тварин та гризунів. Необхідно захищати продуктові склади, комори, житло, інші об’єкти від проникнення всередину них гризунів. Харчові відходи слід збирати в герметично закриті ємкості;

— перебуваючи в заболочених місцевостях, на риболовлі чи полюванні, доглядаючи за хворою худобою, ретельно виконувати правила особистої гігієни, взувати гумові або кирзові чоботи, надягати рукавиці;

— відмовитися від прогулянок босоніж у заболочених місцевостях.

Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання, якщо на тілі є подряпини, рани та при заковтуванні води (лептоспіри можуть проникати в організм людини через слизові оболонки рота, носа, очей і шлунково-кишкового тракту).

Не пийте воду з невідомих джерел!

Не ловіть рибу в заборонених місцях!

Якщо запобігти зараженню не вдалося – тільки вчасне звернення за медичною допомогою врятує ваше життя. У жодному разі не можна займатися самолікуванням!

Дрогобицьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Львівській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: