Дзвінка струна Лесиного слова

Дзвінка струна Лесиного слова

Дзвінка струна Лесиного слова

 

У школах та бібліотеках району відбулися урочисті заходи, присвячені 149-й річниці від дня народження видатної поетеси, перекладачки, культурної діячки, світоча української нації Лесі Українки, яку відзначали 25 лютого.

Уривком із вірша Лесі Українки «Без надії сподіваюсь» у бібліотеці-філії села Довге розпочалася літературна бесіда. Слухачі мали змогу перейнятися багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, героїзмом, безмежною силою волі та щирою любов’ю до Батьківщини. Під час зустрічі читачі бібліотеки декламували поезії «Надія», «Хто вам сказав, що я слабка…», «Слово, чому ти не твердая криця…», «Хотіла б я піснею стати».Бібліотекар Іванна Гнатків зауважила: «Нині ми з повним правом можемо говорити про Лесю Українку як про нашу сучасницю, бо її полум’яні твори завжди будуть живлющим джерелом духовної наснаги для нових і нових поколінь».

«Дзвінка струна Лесиного слова». Під такою назвою 25 лютого було проведено літературну годину в бібліотеці-філії с. Грушів-Старе. Завідувач бібліотеки Світлана Летнянчин допомогла здійснити екскурс у чарівний світ Лесиного дитинства, відчути тонкощі її маленької душі, силу волі, розкрила таємниці життєвого і творчого шляху поетеси.На закінчення вчитель Анна Майкович подякувала за змістовно проведений захід і наголосила, що ця зустріч допомогла зрозуміти Лесю Українку як поетесу і як людину з багатою, красивою душею, а її твори про дітей, про радощі та болі, про чудову красу рідної природи спонукають молодь до подальшого вивчення спадщини поетеси, яка до останніх хвилин життя не залишила своєї зброї – поетичного слова.

З нагоди дня народження Лесі Українки в приміщенні бібліотеки села Дорожів відбувся літературний подіум «Уклін безсмертній славній жінці – величній Лесі Українці».Переглядаючи літературу, представлену на книжковій виставці «Ідеальний голос трагічної душі», присутні мали можливість детальніше ознайомитись із творчим і життєвим шляхом талановитої української поетеси.

У бібліотеці-філії с. Болехівці проведено літературну мандрівку «Її промінь так гордо зоріє – її слово так гордо звучить». Цій поетці притаманні романтичність, ліризм,закоханість у рідний край та його красу,мову,пісню,слово – в Україну. Саме це спонукало 13-тилітню поетесу свідомо вибрати творче ім’я Леся Українка. Цю тему висвітлили у літературній мандрівці учні 9 класу,учениця(актор-аматор)у ролі Лесі Українки Настя Доскоцька,читці – Діана Ліва, Діана Літинська, Юлія Демків, Іванна Климко, Андріана Кашеба. Літературну вікторину з конкурсом на знання творчості Лесі Українки провели учні: БоцкоА.,ЧаваР.,Кіс Н.

25 лютого в рамках діяльності лабораторії педагогічної творчості на факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи студенти, викладачі й аспіранти кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти ДДПУ ім. І. Франка провели науково-методичний семінар «Педагогічна спадщина творчості Лесі Українки», який присвячений відзначенню у наступному році 150-х роковин від дня народження геніальної української поетеси, письменниці, громадської діячки.

Модератором дійства була професор Надія Ашиток. Із науковою доповіддю «Життя і творчість Лесі Українки» виступили аспіранти Лілія Овчаренко та Мар’яна Кекош, висвітливши цікаві життєві сторінки поетеси, що вплинули на її творчість. Аспірантка Наталія Павлюх у доповіді «Педагогічні погляди та освітня діяльність Лесі Українки» виокремила виховні ідеї та доробок письменниці, який має літературну та освітню цінність.

Доцент Надія Дудник презентувала хрестоматію «Годі, діточки, вам спать», яку вона упорядкувала разом із групою студентів третього курсу. У збірнику представлено віршовані твори для дітей відомих та маловідомих українських поетів, зокрема і Лесі Українки. Хрестоматія укладена з метою популяризації краси рідної мови та адресована дітям дошкільного віку як посібник і книжка-розмальовка, а також може бути використана як дидактичний матеріал для вихователів та батьків дошкільнят для формування естетичних почуттів.

Прикрасили семінар вірші Лесі Українки, які декламували студенти четвертого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» Софія Данилишин («Вечірня година»), Роксолана Шпаківська («Стола я і слухала весну») та Ірина Мельник («Без надії сподіваюсь»).

Учасники науково-методичного семінару змогли у переддень весни віддати шану «співачці досвітніх вогнів» та відчути красу рідної мови, яка так барвисто представлена у творчості Лесі Українки.

 

Іванна ЛЯХОВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: