Його вікторини й кросворди б’ють в Україні рекорди

Його вікторини й кросворди б’ють в Україні рекорди

Його вікторини й кросворди б’ють в Україні рекорди

 

Серед журналістів Франкового Підгір’я прізвище самбірчанина Богдана Ладаная відоме вже кілька десятиліть. Якщо сказати про нього перефразованим афористичним висловом персонажа із твору зарубіжного класика, то вийде щось на кшталт «Ладанай тут, Ладанай там». Це означає, що він, як істинний журналіст-непосида, багато де встигає, багато про що пише, багато в яких виданнях друкується і за свою творчу працю заслужено удостоєний багато яких звань і нагород. Посудіть самі. Він – лауреат і призер цілої вервечки творчих конкурсів серед журналістів і друкованих ЗМІ обласного та всеукраїнського рівнів, автор півтора десятка книжок з української історії та культури для ерудитів, часто друкується у різних часописах не лише України, як «Сільські вісті», «Перець», «Благовіст», «Добрий господар» тощо,  але й української діаспори США, Канади, Австралії, заслужений журналіст України. Користуючись матеріалами Ладанаєвих видань, заклади освіти і культури влаштовують цікаві турніри кмітливих і допитливих дітей. А ще Богдан свого часу обирався депутатом Самбірської районної ради, є довголітнім членом оргкомітету і журі Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу ім. М. Утриска, ба навіть почесним донором України. Отож його прізвище занесено до «Золотого фонду Бойківщини».

Приємно було би продовжити і розширити послужний список зробленого Б. Ладанаєм на журналістській і краєзнавчій нивах, де він щороку домагається успіхів. Справжньою рибою у воді почувається Богдан у чи то жанрі, чи у «кросвордо-вікторинівській» темі. Можливо, тут колезі немає рівних у всій сучасній українській журналістиці, і це не перебільшення. Сказане присутнє у назвах усіх його книжок, частину з яких дозволю собі назвати: «Розумова гімнастика», «Дивосвіт», «Україно моя. Вікторини», «Скриня мудрості. Цікаві міні-факти про навколишній світ», «Путівник у світ мудрості. Для кмітливих і допитливих» і т. д. Завдячуючи йому, автор цих рядків сам став лауреатом конкурсу «Апостол сміху» всеукраїнської гумористичної газети «Веселі вісті» під час перебування на посаді її головного редактора, відомого поета Віктора Баранова.

Дана публікація про Б. Ладаная присвячена виходу його чергової книжки «До світла знань. На підмогу ерудитам» на 96 сторінок, котра побачила світ у львівському видавництві «Тріада плюс» у 2019 р. Ось як інтригуюче називаються в ній розділи й теми: кросворд, чайнворд і кругословиця «Рідна наша Україна», «Хрестословиця «Літературна Україна», чайнворд «Берегині України», міні-кросворд «Великодній», хрестиківка «Футбол у датах», чайнворд «Зелений друг», «Шахова головоломка», чайнворд «Спортивний»…Для вдячних шанувальників своєї, назвемо її так, кросвордіани Б. Ладанай умістив нижче і відповіді на головоломки з розділу «Помізкуймо», а також нові вікторини. Є в новій книзі самбірчанина чимало іншої цікавої інформації.

Однією з характерних особливостей творчої манери колеги стала його постійна увага до літераторів, журналістів і митців Дрогобиччини, де він часто буває. У книжці «До світла знань» він, зокрема, пише і цитує твори таких письменників, як Іван Франко, лауреат Шевченківської премії Іван Гнатюк, Роман Пастух, Андрій Грущак. Вашому покірному слузі Богдан навіть присвятив у ній дві сторінки «Як знаємо Романа Пастуха» як франкознавця з його фотографією і світлинами обкладинок його книг «Франко здалека і зблизька» та «Велет із Нагуєвич». Що й казати, цим він популяризує не стільки скромну творчість дрогобицького супряги по перу, скільки Великого Каменяра.

Як бачимо, Б. Ладанай, неначе бджілка, плідно працює-старається для повнішого розкриття та популяризації свого таланту, талантів людей з царини красного письменства. А загалом – для його величності Слова. То ж нехай щороку бібліотека його книг незмінно більшає і більшає. Адже самбірський автор служить читачам у справі кращого пізнання рідної історії, а через неї і самих себе.

 

Роман ПАСТУХ.              

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: