Ти наше диво калинове, кохана українська мово!

Ти наше диво калинове, кохана українська мово!

Ти наше диво калинове, кохана українська мово!

 

9 листопада українці святкують День української писемності та мови й День пам’яті преподобного Нестора Літописця, який був покровителем усіх, хто навчається, а також науковців, істориків та журналістів. У школах, бібліотеках-філіях Дрогобицького району звучали вірші, пісні задля прослави милозвучного рідного слова, відбулися вікторини, конкурси на знання української мови та, звісно ж, учні та вчителі взяли участь у написанні Всеукраїнського національного диктанту єдності.

8 листопада вДалявській СЗШ І ступеня відбулося свято «День писемності української мови». Розпочала захід завідувачка школи Оксана Добрянська, яка розповіла про історію свята. Учні школи повідомили цікаві факти про українську мову, назвали її державною, рідною, колисковою, батьківською, барвінковою, милою, веселковою.Перевірити знання про мову вдалося вчителеві школи Марії Шевців, яка за допомогою ребусів, загадок, кросвордів змусила учнів в ігровій формі сконцентрувати їхню увагу та правильно відповідати на цікаві запитання.Кожен отримав приз за знання про мову.

Уже стало традицією щорічно відзначати День української писемності та мови у Волощанському НВК І-ІІ ступенів.Свято розпочалося ХІХ Всеукраїнським національним диктантом єдності «Від бересту – до цифри». У написанні диктанту взяли участь учителі та учні 5-9 класів. Опіслясвято продовжили в актовій залі заходом «Наша мова – солов’їна», який провела вчитель української мови і літератури Леся Калямон.Багато цікавого учні знову почули про Нестора Літописця. Дуже активно показали себе учні в інтелектуальних конкурсах: «Вгадай фразеологізм», «Скажи без затримки» (назвати антоніми до поданих слів); «Відгадайко» (відгадування загадок) «Редактор» (відредагувати словосполучення).

4 листопада учні четвертого класу Бистрицької СЗШ I-IIст. провели свято української мови «Мово моя, душа голосна України». Свято складалося з чотирьох частин, а саме: інформ-досьє «Історія української мови», мовознавча інтелект-вікторина «Веселкова наша мова», поетична п’ятихвилинка «Лунай, величне наше слово!», конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?».Під час урочистого заходу, який провела бібліотекар Галина Ікало, учні мали змогу ознайомитися з друкованими матеріалами про розвиток української мови «Ти наше диво калинове, кохана українська мово». Захід учням сподобався, адже діти отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення.

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова,та жива схованка людського духу,його багата скарбниця, у якому народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання,розум,досвід, почування». Такими словами бібліотекар бібліотеки-філії с.Новошичі Віра Лебіщак розпочала літературну годину «Калинова наша мова». Під час заходу діти поринули в чудовий і прекрасний світ нашої мови. Юні шанувальники виявилися гарними знавцями українських прислів’їв,приказок та загадок.
Святкування Дня української писемності та мови 9 листопада не випадкове, адже саме цього дня церква вшановує пам’ять Преподобного Нестора-Літописця. Він у 17 років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Головним його послухом у монастирі була книжкова справа, яка стала змістом життя Нестора. «Повість минулих літ» Нестора Літописця – це перша пам’ятка Київської Русі, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Цей твір був і є найдавнішою пам’яткою літописання. До Дня української писемності та мови у бібліотеці-філії с. Воля-Якубова розгорнута книжкова виставка «День Преподобного Нестора Літописця.

З нагоди Дняукраїнської писемності та мови в бібліотеці-філії с. Вороблевичі відбулася година спілкування «Плекатимеш мову – цвістимуть сади». Діана Юхимук зачитала реферат про важку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної. Діти дізналися про історію писемності, скорботний календар української мови, почули щирі слова любові та вдячності до неї. Учасники заходу відгадували українські прислів’я, пісні. Читали вірші про мову Марія Баб’як, Дмитро Кузів та Володимир Качмарський. На завершення заходу бібліотекарі побажали виховувати почуття глибокої любові до мови, свого роду, рідної землі в кожній родині.

 

Іванна ЛЯХОВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: