Спорудімо у місті пам’ятник соли!

Спорудімо у місті пам’ятник соли!

 

Спорудімо у місті пам’ятник соли!

 

Чи не заслуговує Дрогобич пошанівку своєї древності пам’ятником чи пам’ятним знаком? У Стрию та Бродах існують такі пам’ятники. Маємо в місті типовий, традиційний для провінційного галицького міста, тематичний набір пам’ятників. Пам’ятників, присвячених новітній історії  у нас щонайменше — п’ять. Частина з них, з досить умовною ідеологією, не мають конкретної направленості.

На жаль, забуваємо свою більш давню історію. Адже Дрогобич з давніх-давен славився своєю якісною сіллю. Недаремно наші предки увіковічили символ соли-топку (товпку) в гербі, який, надіємось, буде існувати вічно. В місті до сих пір працює найстаріший у Східній Європі солевиварювальний завод. Принагідно згадаємо, що в Бориславі споруджено пам’ятний знак, присвячений початку видобутку нафти. Подібний знак, присвячений початку газовидобування, встановлений в Дашаві.

Пропонуємо громадськості міста концептуальний варіант пам’ятника соли під девізом “Сіль – мати Дрогобича”, як поштовх до започаткування дискусії щодо створення такого пам’ятника.

В процесі дискусії може народитися кінцевий варіант такого пам’ятника та місця його розташування.

Пам’ятник увіковічує в білому камені топку соли, традиційний в давнину продукт з соли, зручний для обліку і продажу. В пам’ятнику топку соли – домінанту з гербом міста оточують менші за розміром дев’ять топок. Така своєрідна огорожа символізує передмістя Дрогобича (Зварич, Завіжне, Загороди, Лішнянське, Лан,  Задвірне, Плебанія, Корост, Війтівська Гора). Для збереження в пам’яті цих мікротопонімів доцільно кожну з топок позначити відповідними написами. На круглому постаменті з чорного каменя- напис “Сіль- мати Дрогобича”.

Такий оригінальний пам’ятник повинен прикрасити і уславити наше місто, зробити його відомішим і привабливішим для туристів.

Модель пам’ятника в форматі 3D створив Андрій Клиса.

 

Григорій Сивохіп

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: