Село кохане Добрівляни Творчий вечір народної поетеси Віри Нижник

Село кохане Добрівляни Творчий вечір народної поетеси Віри Нижник

Село кохане Добрівляни

Творчий вечір народної поетеси Віри Нижник

10 листопада в Добрівлянах у приміщенні школи відбувся творчий вечір учительки, народної поетеси Віри Дмитрівни Нижник.

Розпочався вечір церковним гімном «Боже великий, єдиний» і вступним словом духовного отця Петра Костя, який світлими добрими почуттями, розумним словом зразу полонив серця усіх присутніх, наповнив любов’ю до Спасителя, до солов’їного батьківського краю – України, до рідного нам села Добрівляни, у яких живуть добрі, мудрі творчі люди, багаті різними талантами та уміннями. І вечір цей на прославу Бога для зацікавлених людей історією свого рідного села.

Звернувшись до авторки творчого вечора, духовний отець із вдячністю оцінив її працю.

Продовжила вечір модератор, кандидат філологічних наук, старший викладач Дрогобицького університету Марія Стецик (Щербак), улюблениця публіки, гордість Добрівлян.

Її слово було настільки мудрим і багатим за змістом, що переповнило слухачів глибокими почуттями любовій подарувало їм щастя зустрічі з мудрою, чудовою Людиною. Завдяки їй це був не тільки вечір, а й свято Мудрості, чуйності, доброти.

Свято у квітах, вітаннях, піснях.

Свято на прославу нашого Спасителя.

Про вчительку, поетесу й піснярку вона сказала так: «Віра Дмитрівна Нижник – унікальна жінка-галичанка, учитель не одного покоління добрівлянців (і не тільки!). Неймовірно обдарована, глибоко духовна та поетична натура.

На верховітті своїх зріломудрих літ не втрачає юнацького оптимізму та завзяття. Ця дивовижна жінка щоранку закоханим поглядом голубить мальовничі краєвиди рідного села й проникливо занотовує їх у зворушливі рядки пісень, поем, поезій.

Світлі думки й помисли, кожне серцем вистраждане слово офірує на прославу Спасителя, приносячи Йому з глибин всечулої душі свою щоденну творчу жертву…»

Коли модератор Марія Степанівна надала слово народній поетесі, Віра Дмитрівна гарно, дуже чуттєво прочитала свій поетично-історичний екскурс «Село кохане Добрівляни». Почала його з часів початку життя села й закінчила словами:

Добрівляни, Добрівляни,

Ви село моє кохане,

Хай квітує сила думки,

Сила правди золота,

Сила праці і науки,

Сила Спаса Пресвята.

Цей екскурс, ця поема дуже багата мудрими думками, глибокими почуттями, баченням святої правди і сили Господньої. Було б чудово, якщо її прочитав би кожен добрівлянець.

Після читання поеми було проспівано багато пісень учителями, хористами церковними. Вдячні учні Віри Дмитрівни виготовили чудові буклети, від яких усі в захопленні.

Для проведення цього чудового дійства дуже багато зробили керівники Народного дому, талановиті творчі люди, Мельничини Ольга Іванівна та Мирон Васильович. Є надія, що такі свята матимуть своє щасливе продовження.

 

Марія СОРОКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: