Різдвяна Франкіанав галереї Пйотра Луціана

Різдвяна Франкіанав галереї Пйотра Луціана

Різдвяна Франкіанав галереї Пйотра Луціана

 

ДІКЗ «Нагуєвичі» та Фундація «Охороняймо спадщину» (м. Люблін) реалізовують спільний проєкт. У програмі презентували й дарували банер «Генеалогія Франків» 18-19 ст., автентичні нецки, сотні рекламних дарунків для української та польської громад міста і, звичайно, презентаційні матеріали про унікальні друки у фондах Нагуєвицького музею від Лілії Хміль.

Також відбулася презентація історії розвитку музейної справи. Модерував захід відомий інтелектуал, ксьондз і професор КУЛю Альфред Вєржбицький.

Кульмінацією проєкту транскордонної популяризації спадщини Титана праці стали нові твори Пйотра Луціана у фарбах, присвячені Франку й водночас Шевченку. Тепер вони разом і у Любліні.

На завершення вернісажу науковці музею Франка реконструювали рецепти і пригощання кухнею Франків: пиріжки, березовий сік, різдвяні наливки тощо. Голові фундації і маляру офіційно вручили подяки й українські паспорти із зеленою картою туриста за заслуги в популяризації спадщини Івана Франка.

 

Богдан ЛАЗОРАК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: