Поетичний дивосвіт Анни Марущак

Поетичний дивосвіт Анни Марущак

Поетичний дивосвіт Анни Марущак

 

Цього року на обласному огляді-конкурсі читців та художньо-просвітницьких колективів, присвяченому 205-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, що відбувся 3 березня у Львівському обласному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи, Франковий край репрезентувала мешканка Грушова Анна Марущак. За фахом – майбутній хімік; за покликом серця –неперевершений декламатор, актриса, співачка; за зовнішністю – майже копія Лесі Українки, тільки що завжди усміхнена та щоразу святочно одягнена.

Нині дівчина навчається на п’ятому курсі Львівського національного університету імені Івана Франка, здобуваючи спеціальність хіміка. Попри те, декламує вірші, співає, бере участь у мистецьких заходах. Як же інакше, коли цього неймовірно сильно прагне душа, яка успадкувала від батька гени до співу, а від краю Франка – нестримне прагнення творити поетичним словом новий кращий світ –добра та світла?!

Дивосвіт Анни Марущак, витворений із численних поетичних Шевченкових, Франкових, Лесиних образів тощо, чарівних народних пісень, розпочавсяще у п’ятому класі.Здібна дівчинка підкорювала серця журі на різних конкурсах та фестивалях, що відбувалися на Дрогобиччині. За схожістю на Лесю Українку в Грушівській школі, у якій навчалася, їй часто давали ролі персонажів із творів славетної поетеси. Але й не цуралася гратидійових осіб із доробку інших світочів українського слова та закордонних класиків. «Незабутнім епізодом мого життя, – розповідає Анна, – є шкільна  постановки «Марусі Чурай», за яку учні Грушівської школи, зокрема і я, отримали квитки до Львівського театру опери та балету Соломії Крушельницької. Тоді це було для нас великою радістю і стимулом. Друзям я часто заявляла, що в майбутньому навчатимуся в університеті культури та мистецтв Михайла Поплавського. Але в старших класах пріоритети змінилися, як і погляди на якість освіти, творчі критерії, перспективи працевлаштування. Хоча й обрала «хімічний» напрям навчання, але ні поезії, ні пісень не покинула. Любов до слова й досі палає в моєму серці, думаю, не згасне ніколи…»

Цей вогонь розгоряється дедалі більше, адже Анна й далі на сцені, і далі читає вірші, і далі співає… Вона – постійна учасниця і володарка другого чи третього місця на районному огляді-конкурсі читців та художньо-просвітницьких колективів. Але цьогорічний конкурс був для неї найвдаліший.Уперше Анну Марущак, як читця народного дому села Грушова, нагородили грамотою відділу культури та туризму Дрогобицької райдержадміністрації за перше місце в номінації «Читці». Крім неї, найкращими декламаторами творчості Тараса Шевченка були Леся Іваницька та Галина Мицак, читці народних домів сіл Мокрян та Ріпчиць. Друге місце посіло четверо: Марта Кос (с. Бистриця (Н.)); Олеся Унятицька (с. Лішня); Христина Шульган (с. Далява); Юлія Онишко (с. Солонське). А третє –шестеро: Софія Сташків (с. Модричі); Василь Голяк(с. Дорожів); Олександра Мельник (с. Медвежа);Лілія Адам’як (с. Летня); Ірина Сенюх(с. Опарі); Іванна Барщик, читець, директор народного дому села ДовгогоГірського.

За належний рівень художньо-виконавської майстерності, артистичність, високу культуру виконання поетичних творів, образно-емоційне відтворення текстів, творчий підхід до виконання поезій Тараса Шевченка журі також вирішило нагородити в номінаціях «Авторська поезія» та «Художньо-просвітницькі колективи» Василя Гірчака, читця народного дому села Сторони, та художньо-просвітницький колектив народного дому села Довгого Гірського (художній керівник – Іванна Барщик).

Анна Марущак на огляд-конкурс, який відбувся цього року, вибрала для декламування твір Тараса Шевченка «Утоплена». «Мій вибір був зумовленим двома причинами.По-перше, – пояснює читець, – головна героїня – Ганнуся – має таке саме ім’я, як і я. А по-друге,мої друзі та наставники спонукали мене вибрати саме «Утоплену», бо, на їхню думку, є можливість додати до читання вірша ще й акапельний спів на початку та в кінці поезії, щоб урізноманітнити виступ і показати не один мій талант».

Звичайно, що Анна Марущак сподівається на обласний успіх, але не засмутиться, коли він їй не судився. «Для мене всяка участь у конкурсах – це відпочинок для душі, насолода для серця та шлях до вдосконалення. Завжди відганяю від себе, як писала Леся Україна, «думи сумні», адже тепер «весна золота»! Так раджу всім».

 

Ірина МИХАЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: