Під чіткі звуки барабанів багатоголосих

Під чіткі звуки барабанів багатоголосих

Під чіткі звуки барабанів багатоголосих

 

Не можемо не оминути помітну подію, яка трапиласяв музичному житті Дрогобича – концерт «Музика для ударних інструментів», що відбувся в Дрогобицькому музичному коледжі ім. В.Барвінського. Барвисте і цікаве музичне дійство присвячене відразу трьом ювілейним датам: 75-річчю навчального закладу, відділу духових і ударних інструментів, які були засновані у 1945 році, та 60-річчю викладача ударних інструментів Миколи Цюрика. У концерті взявучасть сам ювіляр, а також його теперішні учні й випускники різних років, нині вже студенти музичних вишів та артисти відомих оркестрів.

Микола Цюрик – досвідчений музикант із великим стажем як соліст та учасник знаних оркестрів. Учень чудових педагогів класу ударних інструментів: В.Титаренка (викладач Київської спеціалізованої музичної школи ім. М.Лисенка) та В. Колокольникова (професор Київської державної консерваторії ім. П.Чайковського). Микола Миколайович є лауреатом багатьох престижних республіканських та закордонних конкурсів. У Дрогобицькому музичному коледжі як викладач працює з 2004 року та вдало поєднує педагогічну діяльність із концертно-виконавською. Микола Цюрик – людина невичерпної енергії, яка відчуває потребу бути в самій гущі творчого життя і навчального процесу коледжу. Він усе робить із максимальною віддачею, чим спонукає учнів та колег, які працюють поруч із ним, наслідувати його. Своїм учням допомагає мудрими порадами та професійною критикою, яка завжди є доброзичливою. Спілкування з ним у робочій атмосфері чи в приватній бесіді завжди збагачує.

Найкращим подарунком для педагогадо ювілею – 60-річчя – став концерт, який охопив широкий репертуар. У композицію органічно вплелися виступи молодих виконавців та досвідчених музикантів. Юний музикант, учень третього класу школи педпрактики Олексій Цюрик (син ювіляра), відкриваючи концерт, виконав Концерт №1 А.Вівальді для маримби і фортепіано. Він створив барвисту музичну картину, у якій наростання звучності чергувалося з благородними й пластичними мелодичними лініями. Акомпанемент фортепіано (досвідчений концертмейстер Олена Дмитрієва), попри стриманістьі скромність, сприяв повноті розкриття образного змісту твору. Сольні виступи та ансамблі студентів коледжу І.Левицького (2 курс), М.Козія та З.Озерського (4 курс) вирізнялися майстерною виконавською технікою, багатством динамічної палітри – від глибокого й тендітного піано до звучного й блискучого форте. Гра Д.Зелінського (студента Київської національної музичної академії ім. П.Чайковського), Б.Мовчана (соліста військового оркестру, м.Львів) та В.Волосецького (соліста дитячого музичного театру, м.Київ) засвідчила зрілий професіоналізм виконавців. Сплеск емоцій та піднесеного настрою викликали твори Г.Черненка: тріо «Косарі» – це момент найбільшого пожвавлення в концерті, вразив слухачів оригінальністю та дотепністю, адже М.Цюрик, І.Левицький, М.Козій виконували його на справжніх косах. Фінальний твір «Нічний експрес» став кульмінацією концерту.

Щирі оплески, адресовані ювіляру, – беззаперечне визнання М. Цюрика як педагога і музиканта, який у розквіті сил, йому до снаги ще не один творчий звіт. Мені видалася така можливість буди ведучою цього концерту, тож приєднуюся до всіх побажань, сказаних ювіляру того вечора: «Многая літа!».

 

Надія МАКУЦЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: