Петру Мацану – 60!

Петру Мацану – 60!

Петру Мацану – 60!

 

Петро Мацан, головний редактор «Галицької зорі», відзначив ювілей. Навіть  увійшовши до «Касти шістдесяткиків», він не перестає бути в затінку. В Інтернет-мережі неможливо знайти бодай один портрет цієї непересічної особистості, й це інтригує. Читаючи його іронічно-саркастичні публікації, читачі самі домальовують образ автора. Та, здебільшого, придуманий ними образ значно відрізняється від справжнього Петра сина Гіляра.

Натомість портретів його кумира, ідеолога українського націоналізму та одного із найвизначніших українських філософів XX століття Василя Іванишина, в Інтернеті дуже багато. Тож, вдивляючись у риси засновника організації «Тризуб імені Степана Бандери», ви можете побачити в них і відображення Петра Мацана. Провідник «Тризубу» мав такий вплив на редактора газети, що той поступово навіть зовнішньо ставав подібним на свого кумира. Така ж яйцеподібна голова, така ж сутулість, начебто двигає на плечах усі проблеми України, така ж зосередженість у погляді. Різниця в тому, що Іванишин завжди дивився співбесідникові в очі, говорив плавно, чітко виставляючи акценти,немовбигіпнотизуючи його, а погляд Мацана завжди спрямований або повз людину, або ж крізь неї, позаяк він більше слухає, ніж говорить, а коли скаже – то вистрілить влучним і дотепним жартом.

До Петра Мацана ставляться по-різному, та всі визнають, що він – людина з потужним талантом. Ще в студентські роки йому пророчили велике журналістське майбутнє, позаяк його замітки вже тоді публікували центральні радянські газети. Багато кому здавалося, що на нього чекає столичне життя в Києві чи Москві, та доля розпорядилася по-іншому: він повернувся на рідну Дрогобиччину – адміністративну провінцію, яка, тим не менше, є одним із найпотужніших духовно-інтелектуальних центрів. Саме тут «варилося» багато вирішальних для України ідей та ініціатив, і йому доводилося бути одним із «кухарів» на політичній кухні.

Пройдуть роки, історики гортатимуть підшивки «Галицької зорі» і в тому числі за публікаціями Петра Мацана вивчатимуть нашу історію. Навіть заради цього варто було народитись, дожити до свого 60-річчя в повноті духовних та інтелектуальних сил. Ми ж бажаємо, щоб сили ці не покидали його ще бодай 60 років і бажаємо йому повної творчої реалізації.

Михайло СІКОРА, голова Дрогобицької районної ради

Любомир СІКОРА, голова ВГО «Бойківське етнологічне товариство»

Іван ШВЕД, головний редактор «Франкового краю»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: