ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО ПРАВДОЛЮБА, ДРУГА, ВЧИТЕЛЯ НЕМОВ ЖИВИЙ СЕРЕД ЖИВИХ

ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО ПРАВДОЛЮБА, ДРУГА, ВЧИТЕЛЯ НЕМОВ ЖИВИЙ СЕРЕД ЖИВИХ

ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО ПРАВДОЛЮБА, ДРУГА, ВЧИТЕЛЯ

НЕМОВ ЖИВИЙ СЕРЕД ЖИВИХ

Груднева пора животворить за своїми законами.

Відійшов у засвіти Павло Павлович ЛЕХНОВСЬКИЙ – один з найактивніших учасників перетворення об’єднання професійних журналістів у національну державотворчу силу України.

Уродженець карпатського села Жукотин, яке в роки поневолення було спалено до тла. Рано залишившись сиротою, хлопець уже з сьомого класу змушений був заробляти на хліб: діловодом у школі, бібліотекарем, завідував у позаурочний час сільським клубом. Активно дописував до районної, обласної та республіканських газет.

З 1955 року Лехновський пов’язав свою долю з професійною журналістикою, пройшовши шлях від кореспондента до редактора Турківської районної газети, від власного кореспондента до заступника редактора обласної газети «Вільна України».

З 1990 р. Павло Лехновський – голова, з 1991 р. – штатний заступник голови обласної журналістської організації. У розпал демократичних перетворень на Львівщині П. Лехновського у статусі голови обласної журналістської організації було обрано делегатом Позачергового Надзвичайного Всеукраїнського з’їзду журналістів, який проголосив вихід Спілки журналістів України із Спілки журналістів СРСР. Він – співавтор першого Статуту Національної спілки журналістів України. Неодноразово обирався членом Ревізійної комісії НСЖУ. Протягом 25 років був одним з найактивніших учасників перетворення об’єднання професійних журналістів у національну державотворчу силу України.

Павло Павлович належить до надзвичайно обдарованих творчих особистостей. Публіцист, поет, пісняр, художник, лауреат престижних творчих конкурсів і журналістських премій, удостоєний високих державних нагород. Без Павла Лехновського, батька цілої плеяди молодих журналістів, без його мудрого, а в товаристві – дотепного слова, чіткої професійної позиції важко уявити  життя співтовариства журналістів протягом усіх років Незалежності України.

Павло Лехновський відомий в Україні та за її межами як талановитий поет-пісняр. Його творчість вражає найблагородніші риси людської душі, їй притаманні глибокий ліризм і витончена пісенна форма. Твори поета зворушливо-проникливі, природньо вписуються у стрімкий плин сучасного естрадного мистецтва. Поезія Павла Лехновського, мов життєдайне джерело, збагачує людські почуття, уособлює найкращі класичні і фольклорні зразки пісенної творчості. На вірші П. Лехновського чудову музику створили Народні артисти України Богдан-Юрій Янівський, Ігор Білозір, Марія Шалайкевич, Павло Дворський, Ярослав Дуб, Михайло Золотуха…

П. Лехновський – заслужений журналіст України, лауреат міжнародної премії імені ВільгельмаМаґера (Німеччина), автор низки компакт-дисків та аудіо-альбомів, в яких щедро пульсує серце України, де чітко виокремленні, за висловленням колег-однодумців, причини, котрі «щораз більше притягуються до предківських гнізд і родинних вогнищ».

         Глибокупам'ять про винятково світлого Журналіста, великого Правдолюба, поета-пісняра, Заслуженого журналіста України Павла Павловича Лехновського надовго зберігатимуть вдячні сьогоднішніта наступні покоління.

Ярослав КЛИМОВИЧ –
голова Львівської обласної організації НСЖУ,
Людмила ВИСОЧИНСЬКА –
президент Київського Дому Європи, професор,
Василь ВАСИЛЬКІВ –
головний редактор часопису «Бойківищина» (м. Турка),
Лариса ГЕРЯК –
заслужений журналіст України,
Юлія ДРАГУН –
народна письменниця (Закарпаття),
Зенон ДМИТРОВСЬКИЙ –
заслужений працівник освіти України,
Олексій ДОРОФТЕЙ –
головний редактор газети «Слово»,
Микола ЗИМОМРЯ –
заслужений діяч науки і техніки України,
Михайло ЗОЛОТУХА –
композитор, виконавець
Михайло ІЛЬНИЦЬКИЙ –
член НСЖУ,
Богдан ЛАДАНАЙ –
заслужений журналіст України (Самбір),
Лариса НЕДІН –
заслужена артистка України (м. Київ),
Йосип СОЗАНСЬКИЙ –
член НСЖУ,
Роман ПАСТУХ – 
Член НСПУ,
Леся ПИЛИП’ЮК-ДИРКАВЕЦЬ –
член НСПУ (м. Івано-Франківськ),
Любов РУДАВСЬКА-ВОВК –
голова Всеукраїнського об’єднання письменників Бойківщини,
Йосип ФИШТИК –
заслужений діяч мистецтв України,
Іван ШВЕД –
головний редактор часопису «Франковий край»,
Степан ЯКИМ –
голова дрогобицького відділення НСЖУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: