«Незламні» – на Дрогобиччині

«Незламні» – на Дрогобиччині

«Незламні» – на Дрогобиччині

28 травня у Дрогобицькому районному народному домі відбувся показ нового українського фільму «Незламні», режисером якого є священик УГКЦ о. Михайло Греділь. Щоб переглянути унікальну кінострічку, зібралися усі небайдужі, зокрема, керівництво району, уславлені вояки нашого краю, молодь, представники інтелігенції.

У фільмі розкрито події українського націоналістичного підпілля, напад 30 листопада 1932 року на поштове відділення та трагічну й водночас незламну боротьбу Василя Біласа, Дмитра Данилишина та їхніх побратимів.

Зйомки короткометражного фільму тривали в місті Городку, що за 25 км від Львова. Патріотичне документально-художнє кіно знімали тамтешні ентузіасти під керівництвом військового капелана, священнослужителя УГКЦ отця Михайла Греділя, який є автором ідеї та виступає у ролі режисера й оператора фільму.

У сюжеті йдеться про те, що наприкінці листопада 1932 року члени ОУН планували напасти на одне із польських державних поштових відділень. Того разу об’єктом стала пошта в містечку Городку. Але нападників упіймали українські селяни через фальшивий поголос, який пустила поліція, мовляв, це злочинці, які пограбували український кооператив.

Ідея зняти кіно, яке максимально точно передавало бтонкощі цієї події, виникла в отця Греділя ще десять років тому. Творці фільму назвали його«Незламні», бо хлопці, які у 1932 році здійснили акт експропріації в Городку, такими й насправді були.«Наша історія ґрунтується на спогадах Григорія Купецького – одного з учасників нападу, якому вдалося втекти та емігрувати в Канаду. Ми намагалися показати цих людей як справжніх інтелігентів, якими вони й були. Ці хлопці все робили для того, щоб відновити українську державність, вони були незламні. Ми намагалися підкреслити, що це пограбування було не для особистих цілей, бо гроші мали піти для потреб українського національного відродження. У той час експропріаційні акти, можна сказати, були нормою», – зазначив отець Михайло.

 

Микола КОСТІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: