Мистецький проект просвітлював душу

Мистецький проект просвітлював душу

Мистецький проект просвітлював душу

 

Напередодні Святого вечора та світлого празника Різдва Христового в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» презентували непересічний мистецький, соціальний та духовний проект.

У ньому взяли участь талановиті діти, вихованці соціальної іконописної школи «Капеланчики» Центру опіки сиріт Львівської архиєпархії УГКЦ, молоді люди, які займаються в майстерні для малювання в іконописному гуртку навчально-реабілітаційного центру «Джерело», а також учні авторської іконописної школи Андрія Майовця, який власне і став ініціатором та організатором цього виставкового проекту. Об’єднала всіх не просто любов до мистецтва, а й творення образів святих.

Більшість ікон написали діти, молодь, які вперше відкривають для себе сакральне мистецтво.

Про важливість цього проекту та плекання духовних цінностей говорила, відкриваючи виставку, заввідділу європейського мистецтва Надія Кікта. Поблагословив захід о. Роман Прокопець, координатор Центру опіки сиріт Львівської архиєпархії УГКЦ.

Як виникла ідея виставки, загалом ідея навчання іконопису дітей та молоді, розповів Андрій Майовець, який, до речі, не вперше презентує різноманітні мистецькі проекти в музеї «Дрогобиччина».

Про свої перші кроки та досягнення в сакральному малярстві розповіла учасниця проекту Віта Мостова. Міркуваннями щодо традицій та манери письма давніх українських та східно-візантійських ікон ділився Юрій Михальчук, вихованець навчально-реабілітаційного центру «Джерело».

Вражена дитячою творчістю громадська активістка Олександра Лисак натхненно дарувала присутнім свою поезію.

Прекрасним завершенням імпрези стало спільне виконання коляди.

 

Надія КІКТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: