Культурний розвиток Ріпчиць – за молоддю!

Культурний розвиток Ріпчиць – за молоддю!

Культурний розвиток Ріпчиць – за молоддю!

 

Директор Народного дому c. Ріпчиць Богдан Демкович культурний розвиток села вбачає у тісній співпраці з молоддю, яка є його натхненником до творчості, носієм оригінальних мистецьких ідей, новацій. 2 серпня за підтримки й активної участі юних талантів там відбувся вечір інструментальної музики.

Того дня в Народному домі зібралися мешканці та гості села, щоб насолодитися творами різного репертуару: класичними, сучасними обробками відомих композицій. Ведучими заходу були директор Народного дому Богдан Демкович та Юлія Маланяк. Неперевершені мелодії із відомих кінострічок, зокрема славнозвісного «Титаніка», академічний вокал у виконанні скрипаля Ігоря Лішковича й бандуристки Марії Мельник заполонили серця слухачів красою класичної музики, ближче познайомивши із її чарівливим світом. Це і було, як зазначив директор Народного дому пан Богдан, метою заходу, який обов’язково стане традиційним у Ріпчицях.

Невдовзі відбудеться ще одне грандіозне дійство – відзначення Дня Незалежності в селі, на якому володарками свята знову будуть витончена скрипка й лірична бандура. Окрім концерту, на всіх охочих чекатимуть захопливі козацькі забави. До святкування Дня Незалежності організатори додали й нотку доброчинності. «Заплановано поїздку від нашого Народного дому із благодійним концертом у психоневрологічний інтернат міста Золочева», – розповів про плани молодий керівник.

У Франковому краю Богдан Демкович, який родом із села Унева Перемишлянського району, планує запровадити ще чимало мистецьких новинок, щоб мала батьківщина Каменяра активно розвивалася у царині культури. Оскільки він став директором тамтешнього Народного дому тільки у квітні, наразі лише поступово реалізовує власні творчі задуми. Пригодилося, звісно, в цьому навчання у Перемишлянській музичній школі (клас фортепіано – Наталія Париляк). А також і знання, які тепер здобуває в Дрогобицькому педуніверситеті імені Івана Франка – магістратурі Інституту музичного мистецтва (хорове диригування, клас доцента Вікторії Полюги), директором якого є Степан Дацюк, якому висловлює щиру вдячність.

«Коли почав працювати в Народному домі, – зізнався гість редакції, – мої погляди про роботу, її організацію, проведення заходів, мистецтво зовсім змінилися. Молодь села дуже талановита, вона є завжди ідейником свят. З молодими мешканцями Ріпчиць легко й цікаво працювати. Разом із ними й обдарованими музикантами, співаками нашого краю можна підняти місцеве культурне життя на вищий щабель – кращий, модернізований, оновлений, багатий на мистецькі ноу-хау.

Але для якнайширшого здійснення задумів у цій ланці бракує оснащення Народного дому музичною апаратурою. Передусім потребуємо фортепіано. Можливо, хтось серед благодійників Дрогобиччини відгукнеться і подарує для обдарованих дітей інструмент, за допомогою якого можна розвивати їхні вокальні здібності.

До речі, Народний дім було відбудовано кілька років тому відповідно до програми мікропроекту. Маємо проектор, музичний центр. Не обійшлося без сприяння Ріпчицького сільського голови Романа Гриньківа, який зробив багато добрих справ для мешканців села і, зокрема, Народного дому. Але, як кажуть, коштів для всього бракує. Ріпчицька громада сподівається на меценатів, які прагнуть вкласти свою лепту в творче зростання молоді, від чого значно залежить культурний розвиток нашої нації».

Ірина МИХАЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: