Культурна спадщина – у музейному «Віснику»

Культурна спадщина – у музейному «Віснику»

Культурна спадщина – у музейному «Віснику»

 

До свого професійного свята музей «Дрогобиччина» підготував справжній дарунок. Вийшов у світ збірник праць під назвою «Вісник музею «Дрогобиччина»: Записки, присвячені дослідженням історії, природи та культури Дрогобиччини». Відтак тридцятилітня видавнича справа музею вийшла на якісно новий рівень.

«Вісник…» містить статті й повідомлення не тільки науковців музею і складається з трьох розділів: I. Дослідження; II. Мовою документів; ІІІ. Літопис музею.

Презентація була велелюдною. Велике представництво університетської спільноти: декани кількох факультетів, завідувачі кафедрами, науковці, студенти. Взяла участь у презентації чимала делегація освітян, були дрогобицькі краєзнавці, відомі митці, музиканти, громадські діячі та просто небайдужі мешканці Франкового краю, які усвідомлюють значущість цієї події не тільки в музейному середовищі, а й у культурному житті Дрогобиччини та регіону.

Відкриваючи захід, директор музею Алла Гладун сказала: «Дрогобицькі хранителі муз протягом десятиліть достойно і фахово виконують своє покликання – бути скарбницею пам’яті, мудрості, таланту нашого народу, який є творцем великої культури. Вихід у світ «Вісника музею «Дрогобиччина» стане початком творення власної історії, інструментом самопізнання, аналізу та проекції майбутнього образу музею. Власне, допоможе й надалі виконувати надважливу місію музею: зберігати, досліджувати та популяризувати нашу духовну і матеріальну культурну спадщину».

Як формували збірник, редагували, готували до друку розповів його упорядник Володимир Пограничний, який спинився також на творчих моментах співпраці із видавництвом «Коло», зокрема, з його директором Миколою Походжаєм.

Презентація викликала напрочуд жваве обговорення музейного видання. Позаяк на засіданні Наукового товариства ім. Т. Шевченка, яке відбулося нещодавно у Палаці мистецтв, «Вісник» уже був надрукований, чимало з присутніх мали можливість ознайомитися із ним завчасно. Відтак обговорення публікацій, зокрема Вірою Байсою, Леонідом Тимошенком, Романом Пастухом, було предметним .

Особливо приємно музейникам було чути схвальні відгуки з уст професора Леоніда Тимошенка, який підкреслив, що мало який із відомих львівських музеїв може похвалитися подібним виданням. Високу оцінку отримав музей і від професора Михайла Шалати.

Презентували того дня музейники не тільки свою наукову роботу, а й діяльність зі збереження та реставрації експонатів музейної збірки. Виставка під назвою «Нове життя дрогобицьких раритетів» була другою частиною урочистостей, присвячених Міжнародному дню музеїв. Кураторську екскурсію провела для присутніх головний хранитель музею Оксана Соловка разом із київською колегою – працівником Національного науково-дослідного реставраційного центру Тетяною Мінжуліною та спеціалістом зі Львова – Вірою Бундою, які приїхали до Дрогобича задля цієї події. Загалом київські реставратори повернули в науковий обіг для музейних експозицій понад 200 одиниць збереження лише за останні сім років.

«Вісник» дрогобицькі музейники обіцяють видавати щорічно, сподіваючись, що його сторінки ряснітимуть науковими відкриттями, новими знахідками, цікавими дослідженнями, успіхами та здобутками музею, який таким способом писатиме свою історію.

 

Музей «Дрогобиччина»

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: