Франкова промоція в серці України

Франкова промоція в серці України

Франкова промоція в серці України

 

Уперше локація Садиби Франка демонструвала киянам у день міста туристичні надбання Нагуєвич. Автентична вишивка, оригінальні експонати, монетний двір кузні Якова від головного хранителя фондів ДІКЗ «Нагуєвичі» Ростислава Хміля, а також привітальні слова, франкові вірші та чудова пісняЛіліХміль.Ось так цікаво та багатогранно презентували Дрогобиччину в серці України.

Усе це відбувалося 25 та 26 травня у Києвіпід час першого фестивалю «Країна Франкіана». Проходив фестиваль у межах Днів Києва на площі Івана Франка.Історія Дрогобича, Борислава, Нагуєвич, Східниці, сучасні туристичні маршрути, Дрогобицька сіль та медак, майстерність ковальства та гончарства, автентична музика у виконанні творчих колективів Дрогобиччини…Цим вражав Франковий край киян та гостей столиці.

Родзинкою Фестивалю була присутність онука Івана Франка, голови правління Міжнародного фонду імені Івана Франка – Роланда Франка.

Участь в урочистому відкритті Фестивалю взяли міські голова Дрогобича та Борислава Тарас Кучмай Ігор Яворський.

На завершення церемонії відкриття Фестивалю виступив засновник та ідейник Фестивалю, директор Міжнародного фонду імені Івана Франка Ігор Курс. Крім подячних слів меценатам, він наголосив на важливості промоції творчості життя Івана Франка не лише в Києві, а й в Україні.

Музичні твори Івана Франка звучали у виконанні заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю «Верховина». Спеціальним гостем заходу був заслужений артист України – Ігор Рудий.

Також у концертній програмі взяли участь гурт «Бориславські батяри», дівочий рок-гурт «The Sixsters», «Лабораторія джазу», акордеоніст-віртуоз Василь Клепач,вокальний дует у складі Петра Коса та Ігоря Старенького, ансамбль духових інструментів Дрогобицького муніципального оркестру.

Для дорослих та дітей відбувалися різні майстер-класи, квести, ігри, ярмарок від народних майстринь. Цікавинкою Фестивалю були тематичний Франковий лабіринт, у якому гості заходу могли більше дізнатися про Івана Франка, та виставка молодого панк-художника, коміксиста, музиканта та автора проекту #ХтоФранко (Квантовий стрибок Франка) – Влада Корнюка.

Як зазначають організатори Фестивалю, особливої уваги заслуговує й кількість учасників Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра» – понад дві тисячі робіт, переможців якого – дітей від шести до шістнадцяти років, нагородили під час Фестивалю.

26 травня учасники мали змогу переглянути виставу «Перехресні стежки» в театрі імені Івана Франка.

Цьогорічний Фестиваль відбувся під гаслом «Країна Франкіана – для дорослих і малих».

 

Іванна ЛЯХОВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: