«Франкофонія» – професійне зростання Вікторії Лучкевич

«Франкофонія» – професійне зростання Вікторії Лучкевич

«Франкофонія» – професійне зростання Вікторії Лучкевич

 

8-21 липня доцент кафедри романської філології та компаративістики інституту іноземних мов ДДПУ імені Івана Франка Вікторія Лучкевич проходила педагогічне стажування в Літньому університеті «Франкофонія» у Ніцці (Франція).

Вигравши стипендію на двотижневе навчання, вона долучилася до команди викладачів французької мови як іноземної з різних куточків світу, які прагнули ознайомитися з новими ефективними методами, підходами, технологіями викладання французької мови в різних закордонних країнах. Програма стажування була насичена як навчальними модулями, науково-практичними конференціями, презентаціями освітніх проектів, так і культурними заходами: екскурсіями містами Лазурового берега, відвідинами музеїв, зокрема Пабло Пікассо, Матіса Шагала, проведенням культурних вечорів із презентаціями різних країн світу, їхніх культур, історії, кулінарних традицій тощо.

Вікторія Лучкевич розповіла журналістам про свої позитивні враження: «Під час педагогічного стажування здобула значний досвід в організації та проведенні занять із французької мови відповідно до нових підходів навчання, європейських освітніх стандартів із вивчення іноземних мов. Стажування складалося з двох щотижневих модулів, які проводили викладачі з різних університетів Європи, Сполучених Штатів Америки, Канади, Південної Африки. Я мала нагоду відвідати чотири модулі: «Використання нейролінгвістичного підходу до вивчення французької мови як іноземної», «Креативні проекти як ефективний засіб у мотивації вивчення французької мови», «Особливості вивчення граматики французької мови на основі комунікативного підходу» та «Використання коміксів для полегшення вивчення усного й писемного мовлення».

Разом з іншими викладачами з різних куточків світу я отримала не тільки теоретичні знання, а й мала змогу практично їх реалізувати через створення різних вправ, завдань, проектів. Це стажування дало мені багато ідей, практичних кроків щодо поліпшення процесу навчання французької мови в себе в інституті іноземних мов, удосконалення теоретичної і практичної складової підготовки майбутніх учителів іноземних мов у нашому університеті.

Я щиро вдячна директору Літнього університету «Франкофонія» Яну Лібратті та всій команді за отримання стипендії на навчання в Ніцці, їхній професіоналізм, неймовірну творчу атмосферу, що сприяла моєму професійному удосконаленню».

Уляна ОВЧАРЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: