Франкіана з італійським присмаком

Франкіана з італійським присмаком

Франкіана з італійським присмаком

 

Триває підготовка до відзначення 163-ї річниці від дня народження Івана Франка. В рамках цієї події у Дрогобичі відбудеться церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії Івана Франка.

Серед частини українських науковців побутує думка, що церемонії такого масштабу варто проводити у столиці. Та директор-розпорядник Фонду Ігор Курус  висловив на своїй сторінці у Фейсбукуінші думки: «Мені часто задають запитання, навіщо ми організовуємо церемонію нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка у Дрогобичі? Адже у Києві легше організовувати такі заходи! Тут скоріше приїхали б на церемонію очільники держави, представники наукової еліти і представники посольств! Зрештою, премія Івана Франка є найкоштовнішою в Україні...
Я ж наполягаю, що кожен українець має їхати на батьківщину Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки...Усі церемонії у столицю не стягнеш! І не завжди очільники відвідують такі заходи у Києві. Якщо людина має потребу у знаннях, то вона приїде і в Дрогобич. А якщо, навіть найвищий очільник є звичайним демагогом і люмпеном, то йому це буде нецікаво й тоді, коли цей захід відбуватиметься у нього в дворі».

Цього року найвищі очільники держави мали б зацікавитися церемонією нагородження хоча б тому, що лауреаткою міжнародної премії імені Івана Франка стала доктор філології Міланського університету Марія Грація Бартоліні (Італія). .Як повідомив Міжнародний фонд Івана Франка, її монографія «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г.С. Сковороди» здобула перемогу в номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики».

Лауреата визначили під час засідання журі премії 28-29 червня в Інституті Славістики Віденського університету (Австрія).

При цьому в номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» жодна з робіт-номінантів на міжнародну премію імені Івана Франка не набрала необхідну кількість балів, які визначені положенням про премію.

Як зазначив голова журі професор Міхаель Мозер: «Всі роботи є достойними, проте важко було дійти згоди, яка саме праця однозначно заслуговує на премію».

До складу міжнародного журі увійшло 12 вчених із університетів України, США, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.

Лауреат міжнародної премії імені Івана Франка отримає грошову винагороду і золотий знак лауреата. Церемонія нагородження переможця відбудеться 27 серпня 2019 року в Дрогобичі.

Цього року на здобуття премії було подано 27 наукових робіт із 22 університетів.

Міжнародну премію імені Івана Франка заснував у 2015 році його онук – Роланд Франко.

Лауреатами премії були: у 2016 році – верховний архієпископ-емерит Української греко-католицької церкви, кардинал Католицької церкви – Любомир Гузар; у 2017 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, а в номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» нагороду здобув академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій.

У 2018 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» лауреатом стала професор Українського католицького університету (Львів) і Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник, а у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» переміг Йоганнес Ремі – помічник професора Колумбійського університету (США).

Сподіваємося, що науковці Дрогобиччини складуть достойну конкуренцію українським та світовим грандам уже найближчим часом.

 

Іван Швед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: