Духовні мандри Томаша Достатнього

Духовні мандри Томаша Достатнього

Духовні мандри Томаша Достатнього

 

Сімдесят сім років минуло відтоді, як у Дрогобичі біля Юден Ради гестапівець застрелив дрогобичанина Бруно Шульца.

Як завжди, 19 листопада на місці загибелі відбулася екуменічна зустріч, молитва всіх присутніх дрогобичан, представників Польщі, Ізраїлюта інших країн. Католики, греко-католики, православні, юдеї з великою повагою згадали письменника, художника й політичного діяча Бруно Шульца в дрогобицькій синагозі.

Для гостей візит у капітально відремонтовану дрогобицьку синагогу був надзвичайно цінним, позаяк із розповідей Леоніда Гольберга вони довідалися про історію побудови самої споруди, а також для них була цікава виставка, яка тут діє на постійній основі.

Літературно-мистецький проект «Друга осінь-2019» відбувався організовано в Дрогобицькій бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола, віллі Раймунда Яроша, музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича. Листопадові читання, літературознавча конференція, авторські зустрічі відбулися з Юзефом Олейнічаком, Евою Зажицькою, Лотаром Кінкенштейном, Яцеком Подсядло.

Неймовірно цікавою була зустріч із Томашем Достатнім – домініканцем, що мешкає в Любліні. Засновник фонду «Понад Кордонами». Душпастир інтелігенції, публіцист, журналіст, Блогер. Він – співорганізатор дебатів і дискусій (з-поміж іншого, «Долати мури» та «Дебати двох амбон»), учасник екуменічного руху, діалогу з іншими релігіями й суспільного діалогу. Та основне – він приятель України й Дрогобича, письменників і поетів, людей культури та відкритої віри.

Томаш Достатній, як і Ришард Капусцінський, заявляє, що ніколи в житті не зустрічав людину без віри, це протиріччя саме в собі – існування людини, яка б не вірила.

Книжка «Духовні мандри» є збіркою текстів Томаша Достатнього – домініканця, який походить із Познані. Отець Достатній намагається розуміти світ через зустрічі з іншими людьми, з українських мандрівок до Львова, Франкового краю та славного Дрогобича, де народився і жив Бруно Шульц.

Дрогобицько-люблінські мотиви, духовна збірка текстів, публічні дискусії, взаєморозуміння польсько-українського та польсько-єврейського примирення проходять червоною ниткою крізь духовні мандри Томаша Достатнього.

Міркуючи про розмаїту творчість отця-домініканця, Андрій Бондар у статті «П’ять моїх маленьких Істин про отця Томаш Достатнього» сказав: «Спільники отця Достатнього – це не лише люди церкви, а й Бруно Шульц, Ришард Капусцінський, Вацлав Гавел, Анжей Бобковський, Анжей Кійовський та десятки інших людей культури. Так «наука віри» знаходить життя духу поза релігійним досвідом і стає «творчістю віри».

І я, прочитавши книжку «Духовні мандри» домініканця Томаша Достатнього, від щирої душі стверджую: «Так! Це Божий Чоловік!»

 

Богдан БАШАК, поет, журналіст, член Української Гельсінської Спілки

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: