Дрогобицьку перлину презентували в Києві

Дрогобицьку перлину презентували в Києві

Дрогобицьку перлину презентували в Києві

 

Презентація книги «Церква Святого Юра. Архітектура. Малярство. Реставрація»відбулася у п’ятницю, 17 травня, у Києві в приміщенні Київського художньо-промислового і наукового музею.

Церква Святого Юра – перлина не лише Дрогобиччини, а й усієї Галичини. Щоб оглянути настінні розписи та архітектуру цієї перлини, спорудження якої датується XV століттям, до Дрогобича з’їжджаються туристи звідусіль. У 2013 році цей храм було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.

У 2017 році проведено черговий етап реставрації настінних рукописів у церкві Святого Юра. Реставрацією займалися відомі архітектори Олег Рішняк та Оксана Садова. Реставрацію настінних рукописів проводили в партнерстві з Людмилою Міляєвою – українською мистецтвознавицею, професором Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури. Свого часу Людмила Міляєва захистила докторську дисертацію на основі дослідження розписів церкви Святого Юра у Дрогобичі.

Після завершення реставрації церкви Людмила Міляєва, Олег Рішняк та Оксана Садова об’єднали зусилля та видали спільну книгу: «Церква Святого Юра. Архітектура. Малярство. Реставрація».

Під час презентації виступили Людмила Міляєва, Олег Рішняк, Оксана Садова.

Як зазначила Людмила Міляєва, до укладення книги використали її вербальний каталог та доповнили його зображеннями та історією реставрації Олега Рішняка та Оксани Садової. Крім того, пані Міляєва оповіла про те, як було кілька спроб підпалити церкву Святого Юра, як свого часу в написанні наукової праці їй допомагали професор Михайло Шалата, про співпрацю з митцем Левом Скопом.

Олег Рішняк та Оксана Садова розповіли присутнім на презентації про застосовану техніку під час реставрації, збереження деревини, віднайдення унікальних написів, які допомогли конкретизувати часові виміри будови та розпису церкви.

Також на презентації були присутні директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун та головний зберігач фондів музею «Дрогобиччина» Оксана Соловка. У вітальному слові Алла Гладун висловила подяку від громади Дрогобиччини всім, хто долучився до збереження цієї архітектурної перлини міста.

 

Прес-служба ДМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: