Дрогобицькі піаністи на Міжнародному форумі

Дрогобицькі піаністи на Міжнародному форумі

Дрогобицькі піаністи на Міжнародному форумі

 

2-7 лютого в польському місті Сянок відбувся XV Міжнародний форум піаністів «Bieszcady bez granic», у якому взяло участь понад 300 осіб із десяти країн світу. Крім численних учасників із Польщі, були присутні й піаністи з Литви, Білорусі, України, Росії, Румунії, Молдови, Японії, Іспанії, США.Вже третій рік поспіль відвідуємо форум і ми, дрогобицькі піаністи. Цього року було двоє представників: Олена Денис, голова ПЦК спеціального фортепіано, і Валерія Царенська, студентка другого курсу фортепіанного відділу (клас О. Денис).

Міжнародний форум піаністів проходить щороку на початку лютого. Це свято лише фортепіанної музики, яке складається з різноманітних заходів. Розклад усіх учасників укладається індивідуально, дуже насичено і щільно, починаючи від 8 години ранку і закінчуючи пізно ввечері о 23.00.

Цього року в програмі були майстер-класи знаних у світі викладачів фортепіанного мистецтва: А.Ясінського, Є.Інджича, М.Воскресенського, В.Носіної, Т. Петренко, І.Чуковської-Петрової, Т.Ямамото, І.Оловнікова, О.Звірбліте, А.Татарського тощо (майстер-класи в індивідуальних та показових форматах). Цікавими є лекції для викладачів, ранішні заняття «Здоров’я для музикантів», а також вечірні практичні заняття з вивчення усіх можливих стилів танцю. Особливо яскравими подіями форуму є вечірні сольні концерти. Оскільки офіційним спонсором форуму виступає відома фірма роялів Yamaha, в маленьке місто Сянок привозять добрий десяток роялів і, відповідно, на них проходять усі концерти, уроки й заняття.

У рамках форуму є конкурсні змагання і для наймолодших учасників (з 9 до 13 років) «Молодий віртуоз». Цього року в ньому брало участь 145 дітей. Наш навчальний заклад представила учениця студії школи педагогічної практики Оксана Чайковська, класу викладача Ірини Сосяк, яка отримала нагороду «Срібного віртуоза». Торікіз таким самим результатом на конкурсі виступила учениця Марія Белз, клас викладача Олени Денис.

Можна відзначити дуже цікавий досвід роботи у складі журі на конкурсі «Молодий віртуоз» під головуванням Анджея Татарського. Я працювала у старшій групі, яка налічувала 54 учасники з музичних шкіл як Польщі, так і Росії, України і Білорусі. Гарний концертний зал, чудовий інструмент, приємна атмосфера, добра організація і не менш чудові учасники конкурсу.

Великим досвідом і натхненням до подальшої праці були спілкування і робота на індивідуальних майстер-класах нашої студентки Валерії Царенської з майстрами фортепіанної гри. Ми мали нагоду позайматися з А.Ясінським (Польща, Катовіце), О.Звірбліте (Литва, Вільнюс) тощо. Також цікавим був майстер-клас із гри на клавесині в У.Барткевич, яка щороку приїздить у Сянок зі своїм клавесином.

Чудовою нагодою стала участь нашої студентки в концерті «5 Культур», на якому Валерія представила Україну твором С.Борткевича «Гавот-каприс».

Щовечора в програмі заходів форуму відбувалися концерти за участю тих же професорів та гостей форуму. Нам вдалося почути лауреата першої премії конкурсу С.Монюшки П.Домбровського, проф. Московської консерваторії М.Воскресенського, проф. Мінської консерваторії І.Оловнікова, а також легенду польської фортепіанної школи Л.Грихтулювну (яка у віці 92 років вийшла на сцену і виконала з оркестром весь Концерт В.Моцарта і ще два сольні твори на біс!).

Не оминає форум і джазових виконавців. Щороку виступають відомі джазові музиканти. Цього разу був концерт відомого джазового квартету Adam Baldych quartet.

Натхненні та щасливі від творчого і професійного спілкування повертаємося до буденних справ і нових звершень.

 

Олена ДЕНИС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: