«Дрогобиччина – Земля Героїв!»

«Дрогобиччина – Земля Героїв!»

«Дрогобиччина – Земля Героїв!»

 

Конкурс – в онлайні, призи — реальні!

 

Рівно місяць тривав історичний онлайн-конкурс «Люби і знай свій рідний край!», започаткований та проведений історичним відділом музею «Дрогобиччина». Про умови цього цікавого, пізнавального заходу для учнів 8-11 класів навчальних закладів Дрогобиччини було оголошено 23 травня 2020 року.

Перший етап конкурсу, що проходив під гаслом «Дрогобиччина – Земля Героїв!», розпочався саме у день, коли вшановуємо пам’ять загиблих борців за Незалежність України і дякуємо живим Героям – Захисникам Української Держави.

Перший тур конкурсних завдань складався з трьох блоків запитань, а саме:

  • «А ми тую червону калину підіймемо…

УКРАЇНСЬКІ СІЧОВІ СТРІЛЬЦІ».

  • «Зродились ми великої години!

УПА – ГЕРОЇ НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОЇ БОРОТЬБИ».

  • «Дрогобич гідно вийшов на Майдан.

ГЕРОЇ НЕБЕСНОЇ СОТНІ. ГЕРОЇ АТО».

На нашу думку і переконання, конкурсні запитання надто важкими не були, адже сьогодні «дядько Гугл» і підручник «Дрогобичезнавство» дають відповіді на всі запитання тим, хто цікавиться історією рідного краю. Крім того, деякі відповіді можна було прочитати і на меморіальних таблицях на фасадах будівель міста або, найпростіше, відвідавши музей «Дрогобиччина», зокрема історичний відділ, де можна почерпнути необхідні знання.

Завдання онлайн конкурсу-вікторини — показати, розповісти, навчити, зацікавити, допомогти підростаючому поколінню вивчати і знати свою, таку глибоку і цікаву, неповторну і трагічну та, водночас, неймовірно красиву і величну історію України, рідного краю, який народив цілий пантеон Українських Героїв. І, на наше переконання, нам це вдалося!

Упродовж відведеного для виконання завдань часу, до участі в конкурсі зголосилося 58 учасників, 1 з яких надіслав відповіді на запитання у переддень підведення підсумків о 23.59.47!

Онлайн наради журі конкурсу вартували недоспаних ночей, бо навіть «опівнічний» конкурсант став переможцем!

Хоч історичний конкурс-вікторина, консультації та наради журі проходили в режимі онлайн, нагородження переможців та вручення призів відбулося наживо. Зважаючи на виклики та перипетії нинішньої життєвої ситуації, музей «Дрогобиччина» максимально дотримувався всіх норм і правил, карантинних вимог, соціальної дистанції та маскового режиму учасників.

Журі конкурсу у складі голови Володимира Савчина (учитель історії, Уличненська СЗШ І-ІІІ ст.), Олесі Сисин (методист ММК Дрогобицького відділу освіти), Марії Головкевич (старший науковий працівник, музей «Дрогобиччина») визначило кращих учасників першого туру історичної вікторини «Дрогобиччина – Земля Героїв!»

Переможцями стали:

І місце — Вікторія Вороняк (Стебницька ЗОШ І-ІІІ ст. №11 ім. Тараса Зозулі);

ІІ місце:

Микола Коцюба (Дрогобицький ліцей №2);

Богдан Ковба (Гімназія №1 ім. Івана Франка);

Юліана Михайлівська (Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ №17);

ІІІ місце розділили між собою:

Ірина Стяжкіна (Гімназія №1 ім. Івана Франка);

Святослав Куріца (Гімназія №15 ім. Степана Бандери);

Дам’ян Паньків (Гімназія №15 ім. Степана Бандери);

Володимир Стецула (Ліцей №4 ім. Лесі Українки);

Марко Яким (Дрогобицький ліцей №2).

Кожен переможець одержав СЕРТИФІКАТ ПЕРЕМОЖЦЯ та цінні призи. Дякую і дякуємо небайдужим краянам, які стали спонсорами нашого конкурсу:

  • Ігореві Федуніву (ПП «Квіти», сувенірна продукція);
  • Ользі та Сергію Говорам (солодощі);
  • Ларисі Лесишин («ПП Посвіт», друкована продукція);
  • Володимиру Бараняку (пам’ятні монети).

Дякуємо членам журі за вагомий внесок у конкурс. Дякуємо кожному учаснику, хто, не зважаючи на канікули, присвятив час вивченню історії рідного краю, адже це — дивіденди у власне майбутнє.

І, Богу дякувати, ми це зробили! Перший етап пройдено. На черзі другий, що буде присвячений історії Дрогобича та історії УПА.

 

Марія Головкевич, ініціатор і одератор конкурсу

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: