День туризму на Острові кохання

День туризму на Острові кохання

День туризму на Острові кохання

 

 

День туризму співпадає з великим християнським святом Чесного Животворного Хреста, тож традиційно районні туристи разом із прочанами роблять сходження на Гору Небесної Сотні. Позаяк Хресну ходу на цю гору цьогоріч перенесли на 29 вересня, в п’ятницю, 27 вересня, відділ культури і туризму Дрогобицької РДА організував виїзний семінар для представників туристичної галузіу Волі Якубовій у відпочинковому комплексі «Слобода-Раковець» готельно-курортного комплексу «Карпати».

Ідея провести семінар в унікальному місці, яке природа та людські руки перетворюють на райський куточок, належить начальнику відділу культури і туризму  Надії Козар. Більшість із учасників приїхали сюди вперше й були глибоко вражені від побаченого. Вони й уявити не могли, що на місці, де ще п’ять років тому існувала гряда замулених озер, постане суперсучасний комплекс для активного відпочинку, який нічим не гірший від розкручених швейцарських.

Хоча до повного завершення робіт на будівництві цього комплексу ще неблизько, та він уже вражає оригінальністю задумів і творчим їх виконанням. Недалеко від входу знаходиться перше озеро, хвилі якого омивають дерев’яний корабель – копію козацького фрегата, який стане головною декорацією плаваючої сцени. За словами господаря, генерального директора ГКК «Карпати» Лева Грицака, на цій сцені вони планують приймати учасників найрізноманітніших фестивалів. А на березі, що став основою для своєрідного амфітеатру, вже постали східці та сидіння для глядачів.Поруч облаштована символічна підкова з кострищем усередині, навколо якого збиратимуться митці та читатимуть поезію, співатимуть авторськіпісні під звуки бандур чи гітар. Біля неї встановлять дерев’яні фігури п’ятьох українських гетьманів.

Пан Грицак, образно виражаючись, вдався до архітектурного дуалізму: сучасний модерн «одягнув» у козацький стиль, і загальна картина виглядає досить оригінально. Частиною майбутнього ресторану є башта, на якій встановлена гармата, націлена на другий бік озера. Там будують баню із закритим басейном. І це також стане звабою для відпочивальників. З цієї башти добре видно Острів кохання. Ця назва залишилась у спадок ще з австрійських часів. Мабуть, вона пов’язана з якоюсь романтичною історією, що вабитиме сюди не одну закохану пару. На цьому острові навіть зараз, в неурожайний грибний сезон, росте багато білих грибів. Тут усе, навіть пам’ятник дідусеві, що ловить золоту рибку, підтверджує, що чудеса в нашому світі таки бувають. Видно звідси всі рибальські будиночки, оригінальний рукотворний водоспад і навіть дубову алею, висаджену до приїзду Австрійського імператора Франца-Йосифа. Все тут умиротворює душу – хлюпання риби в ставках, шелест листя від подуву вітру, поскрипування старезних дубів.

Тож і не дивно, що на тлі такої чудової природи в селі народжувались і виховувалися сильні особистості, найвідомішим із яких є Андрій Мельник –ідеолог ОУН. Як наголосив пан Грицак, він спеціально викупив у селі хату, щоби зробити в ній музей Мельника. У задумах – збудувати під хатою повстанський схрон, аби туристи з центру, сходу України чи із зарубіжжя могли глибше пізнавати історію галичан, які завжди боролись за незалежність України.

Після такої цікавої екскурсії учасників семінару покликали на Острів кохання, де в невимушеній обстановці, смакуючи грибною юшкою та рибою, впійманою в цих озерах, найрізноманітнішими сирами Іванки Кепми із Городківки, від яких у захопленні навіть канадський посол, та іншими делікатесами, присутні обмінювалися досвідом роботи в туристичній галузі.  Якщо не брати до уваги нагородження кращих працівників галузі, то під час семінару не було жодного офіціозу. Та після завершення заходу, Лев Грицак наголосив, що це був, мабуть, найкращий із семінарів, на яких йому довелося побувати, позаяк він почув на ньому багато цікавих ідей і пропозицій, які обов’язково врахує у подальшій роботі.

Учасників семінару привітав голова районної ради Михайло Сікора таперший заступник голови РДА Руслан Щерба. Від імені райради почесними грамотами нагородиливласника агрооселі «Сімейний маєток Сташека» Володимира Мельника,власника ОВК «Петрова пасіка» Петра Дмитровича,директора ВК «Рибничанка» Степана Коцибана та невтомного Хосе Турчика, завдяки якому, до речі, постала не тільки унікальна в цілому світі Хресна дорога в селі Довгому Гірському, а й реабілітаційний центр «Назарет» і згромадження «Наша хата» на колишній ракетній базі, що між Добрівлянами та Рихтичами. На семінарі він запропонував поєднати відпочинок на цих озерах із цікавою туристичною атракцією на ракетній базі, де ще залишились ангари, в яких зберігали ядерні боєголовки, здатні знищити половину Європи, та багато фортифікаційних споруд, на відновлення яких треба небагато вкладень. Такий туристичний об’єкт був би цікавим не тільки і не стільки для українців, як для іноземців. Європейцям варто знати, від чого ми відмовились і в результаті чого зараз платимо кров’ю кращих своїх синів за свободу свою та, між іншим, і їхню.

За самовіддану багаторічну працю і вагомий внесок у розвиток туризму грамотами райдержадміністрації нагородили генерального директора ГКК «Карпати», заслуженого лікаря України, громадського діяча Лева Грицака, власницю сімейної ферми «ЧароДійка» Іванну Кемпу, директора відпочинкового комплексу «Рибничанка» Степана Коцибана, власника оздоровчо-відпочинкового комплексу «Петрова пасіка» Петра Дмитровича,
власника агрооселі «Сімейний маєток Сташека» Володимира Мельника, власника відпочинкового комплексу «Опака» Миколу Микульчина, власника приватної оселі «Родинне гніздо» Романа Попадинця, власника готельно-ресторанного комплексу «Золота гора» Ігоря Савчина, активного громадського діяча Хосе Турчика. Цікаво, що серед нагороджених був і родич уславленого ідеолога ОУН Андрія Мельника – Володимир Мельник.

А на завершення Лев Грицак запросив усіх на свято Покрови Пресвятої Богородиці стати учасниками освячення каплички, вівтар якої розписав відомий львівський художник Орест Скоп – брат відомого на Дрогобиччині Левка Скопа.

Іван ШВЕД

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: