Чотири дні кіно у Трускавці

Чотири дні кіно у Трускавці

Чотири дні кіно у Трускавці

 завершився VIII кінофестиваль “Корона Карпат”

 

Чотири дні тривав VIII Міжнародний Трускавецький кінофестиваль “Корона Карпат”, який зібрав чимало зірок українського кіно та переповнені зали глядачів. Трускавчани та гості міста мали змогу безкоштовно переглянути понад 60 українських кінофільмів. А в неділю, 10 листопада, журі оголосило переможців фестивалю та володаря Гран-Прі, – фільм, який удостоїться гранітної плити на алеї слави.

Перед офіційною церемонією нагородження, всі зібрались біля музею Михайла Біласа, задля того, щоб офіційно відкрити гранітну плиту, присвячену минулорічному переможцю – фільмові “Гірська жінка на війні”. Цьогоріч алею кінослави перенесли на нову локацію – перед музеєм Михайла Біласа, – тут гармонійно вписались гранітні плити, присвячені переможцям трускавецьких кінофестивалів.

«Планка фестивалю зараз є дуже високою. Вже навіть страшно думати, як її втримати з кожним наступним роком. Приємно, що ми маємо щораз більше українського кіно і те, що люди ходять, дивляться, те, що ми мали переповнені зали під час показів, свідчить про те, що це кіно стає все більш якісним”, – зазначив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Під час офіційної церемонії, відбулось нагородження кращих – фільми та їх творці були відзначені у різних номінаціях, – за кращу режисуру, за кращий сценарій, за кращу чоловічу та жіночу ролі та звісно ж гран-прі. Окремо були відзначені фільми короткого метру. Всі фільми, які були допущені до показу в рамках фестивалю, отримали дипломи.

 ПРИЗ ЗА НАЙКРАЩУ КІНОРЕЖИСУРУ
Режисер АнтоніоЛукіч
Фільм «Мої думки тихі»

ПРИЗ ЗА НАЙКРАЩИЙ СЦЕНАРІЙ
Ігор Щербаков
Фільм “Тринадцятий автобус”

ПРИЗ ЗА НАЙКРАЩУ ЧОЛОВІЧУ РОЛЬ
Олег Шульга
Фільм “Позивний Бандерас”

ПРИЗ ЗА НАЙКРАЩУ ЖІНОЧУ РОЛЬ
Ірма Вітовська
Фільм “Мої думки тихі”

ПРИЗ ЗА НАЙКРАЩИЙ КОРОТКОМЕТРАЖНИЙ ФІЛЬМ
Фільм “Анна”
Режисер Олесь Санін

ПРИЗ ЗА НАЙКРАЩИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ФІЛЬМ
Фільм “Нетерпимість”
Режисер Володимир Бакум

ПРИЗ ЗА НАЙКРАЩУ РЕЖИСУРУ
Фільм “Пляшка”
Режисер Єгор Бондаренко

У номінації «За відданість рідному краю та щиру закоханість у кіно» нагородили фільм «Переполох у Трускавці» режисера Олега Бачинського.

Гран-Прі VIII Трускавецького кінофестивалю «Корона Карпат» здобула дебютна стрічка закарпатського режисера АнтоніоЛукіча «Мої думки тихі». У широкому прокаті стрічку можна буде переглянути з 2 січня 2020 року. Ірма Вітовська, яка зіграла одну з головних ролей у цьому фільмі, отримала приз за кращу жіночу роль.

Окрім диплома, статуетки переможця та путівки на десятиденний відпочинок у готельному комплексі “Дніпро Бескид”, фільм-володар Гран-Прі отримав у подарунок картину трускавецької художниці Наталії Поліщук, під символічною назвою “Серотонін”.

“Наш фільм вже отримав багато нагород, в тому числі закордонних. Але кожна нагорода є важливою для нас. Взагалі у нас унікальна картина – я єдина була з досвідом роботи, так як для режисера це був дебют, для продюсера – дебют, для головного героя – дебют, для оператора – також дебют і для головного художника – також дебют. Це вистріл в десятку, при тому, що наша картина має відносно маленький бюджет. Тут просто усе правильно спрацювало та поєдналось, – гарна ідея, сценарій, молода креативна режисура та всі ті люди, які працювали над фільмом. Головне зараз не зупиняти процес. Бо ці молоді люди здатні зробити справжній прорив”, – зазначила заслужена артистка України, акторка фільму “Мої думки тихі” Ірма Вітовська.

Загалом на цьогорічному кінофестивалі «Корона Карпат» відбулись покази 64 українських фільмів. Вхід був безкоштовним. Всі фільми збирали переповнені зали глядачів. У музеях міста було показано фільми позаконкурсної програми фестивалю, цікаві документальні стрічки, які також не залишились поза увагою кінолюбителів.

“Наш фестиваль відбувся. По всіх попередніх відгуках, які вдалось почути, все пройшло дуже добре, чітко та злагоджено. Всі локації, задіяні до фестивалю, були переповнені глядачами, а те, що люди дивляться і їм подобається цей продукт – дуже важливо” ,– наголошує генеральний директор “Корони Карпат” Олег Карпин.

 Програма фестивалю цьогоріч була цікавою та якісною, що безумовно свідчить про зростання самого фестивалю, розвиток української кіноіндустрії та готовність глядачів підтримувати продукт національного виробництва.

“Наш фестиваль зростає та розвивається з кожним роком. Цьогоріч його можна впевнено назвати повноцінним кінофестивалем, з чим я вітаю організаторів і особливо Трускавець та трускавчан”, – зазначив по завершенні програмний директор “Корони Карпат” Борис Савченко.

Ніна Федько

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: