Богдан Добрянський – лауреат престижного літературного конкурсу

Богдан Добрянський – лауреат престижного літературного конкурсу

Богдан Добрянський – лауреат престижного літературного конкурсу

Браво! Дипломом першого ступеня літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска нагороджений наш краянин Богдан Добрянський за книгу «Унятичі»

Довідково: Богдан Добрянський — знаний освітянин та активний громадський діяч на теренах Франкового краю. Народився 14 жовтня 1935р. в Унятичах. У 1952р. закінчив середню школу в Нагуєвичах після чого вступив на відділ історії історико-філологічного факультету Дрогобицького педінституту. Закінчивши педінститут, Б.Добрянський пов’язує своє життя із освітньо-педагогічною роботою. Довший час працював учителем історії Заріченської СШ на Рівненщині, а згодом, від серпня 1961р. до січня 1963р., обіймав посаду інспектора шкіл Заріченського райвно. У лютому 1963р. перейшов працювати до Дрогобицького педінституту, який згодом став університетом. В університеті обіймав посади: спочатку завідувач педпрактикою педінституту та за сумісництвом викладач кафедри педагогіки (до 1974р.); викладач, старший викладач кафедри педагогіки (1974 – 1990 рр.); в. о. декана фізичного факультету (1981 – 1982 рр.); перебував на посаді доцента кафедри педагогіки (1990 – 1994 рр.); доцент кафедри педагогіки (1994 – 2009 рр.). У 2009 р. Б. Добрянський пішов на заслужений відпочинок. За добру та старанну педагогічну роботу Богдана Добрянського нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України» та медаллю «Ветеран праці». Окрім педагогічної, Богдан Васильович активно займається науковою роботою –  автор понад 90 праць. Щодо громадської діяльності, то Б.Добрянський є членом товариств «Меморіал» і «Рідна школа», а також входить до координаційної ради демократичних сил Дрогобиччини.

Результатомкопіткої роботи стало історико-краєзнавче видання про Унятичі, яке приурочене до 620-річчя від першої писемної згадки про село та 75-річчя освячення храму обору Пресвятої Богородиці (Дрогобич: «Коло», 2013р.). Це видання він встиг доповнити та перевидати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: