Багатогранна постать графині Софії

Багатогранна постать графині Софії

Багатогранна постать графині Софії

 

У Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відбулося відкриття виставки «Молитва до митрополита. Софія».Мистецько-документальний проєкт розкриває постать Софії з Фредрів Шептицької – матері митрополита Андрея та священномученика Климентія Шептицьких. «Молитва до митрополита. Софія» – сучасне осмислення ролі та спадку цієї дивовижної жінки в нашій історії через призму робіт відомих українських митців та скульпторів.

Відкрили святкову імпрезу привітання завідувачки відділу європейського мистецтваНадії Кікти та благословення отця Мирослава Соболти. Авторка ідеї і кураторка проєкту Олена Білоус розповіла про Софію Шептицьку: аристократку, мисткиню, благодійницю, маму – постать, яка залишила по собі інтелектуальний спадок, вартий вивчення та поширення. Музичний супровід події вже традиційно– у виконанні студентського ансамблю скрипалів із Дрогобицького фахового музичного коледжу ім. В. Барвінського, художній керівник – Оксана Максимова, концертмейстер – Вікторія Чумак.

Відвідувачі відділу європейського мистецтва мають можливість ознайомитисяіз художніми творами Євгена Безніска, Теодозія Салія, Тараса Лозинського, Ігоря Колісника...

Неперевершеною є мистецька колекція про графиню Софію, яка постає у витинанках Марії Гупало, олійному живописі, бронзі та кам’яній масі, у малярстві на склі й розписах на парчі...

Під час виставки було виставленой копії малярських робіт самої графині, а також копії фотографій родинного роду Шептицьких.

 

Надія КІКТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: