Автентика дрогобицьких мисткинь

Автентика дрогобицьких мисткинь

Автентика дрогобицьких мисткинь

 

З нагоди 70-ї річниці Світової федерації українських жіночих організацій на початку вересня в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася асамблея «Українка у світі: професіоналізм, активізм, традиція».

Мета цього величного заходу – відкрити для українського суспільства роль і значення українки у світі, висвітлити її майстерність, активність і потенціал для впливу на державотворчі процеси як в Україні, так і в країнах проживання, а також на міждержавні відносини.

В Асамблеї активну участь взяла доцент кафедри технологічної та професійної освіти ДДПУ ім. І. Франка, керівник лабораторії «Мистецька Бойківщина» Надія Кузан. На огляд учасників форуму вона представила авторські твори та творчі роботи студентів Дрогобицького університету (дитячий одяг, виконаний в етностилі; колекцію виробів із бісеру; вишиті вироби інтер’єрного призначення) у межах виставки «Мистецькі скарби України». В експозиції також було представлено науковий доробок – публікації з проблем дослідження ролі декоративно-ужиткового мистецтва у національному вихованні дітей та молоді.

Пані Надія також взяла участь разом із викладачкою кафедри технологічної та професійної освіти ДДПУ ім. І. Франка Галиною Гром у традиційному святковому дійстві – День автентичної ноші (костюма), який відбувся у першу неділю вересня в Стрию під гаслом «Відроджуємо свою автентичність – зміцнюємо свою ідентичність!».

Відродження традицій виготовлення і культури вжитку автентичного одягу в Україні, його популяризація, створення потужної платформи для спілкування музейних і педагогічних працівників, приватних колекціонерів, мистецтвознавців, етнографів, етнодизайнерів, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та фотомитців – такою була тематика і дух свята.

Крім демонстрування автентичного одягу XVIII–ХІХ ст. з музейних і приватних збірок, відбувалися майстер-класи, які викликали щире захоплення юних стриян. Доцент Надія Кузан провела майстер-клас із виготовлення жіночих торбинок й інших давніх аксесуарів. Важливою частиною свята було проведення лекторію, присвяченого різним аспектам дослідження та збереження народної ноші, на якому викладач Галина Гром виступила з доповіддю, присвяченою дослідженню елементів художнього ткання в автентичних сорочках Жидачівщини.

Зоряна ПЕЛЕХ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: