А в тій кузні коваль клепле…

А в тій кузні коваль клепле…

А в тій кузні коваль клепле…

 

Для Івана Франка батьківська кузня була місцем, де виковується щось нове, так потрібне людям. Колись до кузні Яця-коваля годі було доступитися. Тут від раннього ранку до пізнього вечора сопів важкий ковальський міх, скрипіло залізо. Кузня Франка стояла близько до дороги, що вела до Дрогобича. Попри кузню, а далі попід Радичів ліс селяни зі Ступниці, Медвежі, Унятич, Винник прямували і завжди заходили в кузню побалакати з приємним чоловіком Яцем-Ковалем чи розповісти про своє та людське горе.

23 серпня у «Кузні Якова» на «Батьківській садибі» відбулася презентація тематичної екскурсії «А в тій кузні коваль клепле». Гості музею змогли повернутися на майже два століття назад і опинитись у слободівській кузні, де трудиться коваль Яків, послухати розмов, котрі ведуться між ним, його малим сином Івасем і селянами з навколишніх сіл. Також туристам оповіли про історію ковальства в Україні.

ДІКЗ «Нагуєвичі»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: