22 березня — Всесвітній день води

22 березня — Всесвітній день води

22 березня — Всесвітній день води.

    …Вода!

 В тебе нема ні смаку, ні запаху, тебе неможливо описати. Тобою насолоджуєшся, не відаючи, що ти таке. Не скажеш, що ти необхідна для життя: ти -  саме життя.

  А. де Сент-Екзюпері

 

22 березня світова спільнота відзначатиме Всесвітній День води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернути увагу до проблем, пов’язаних з водним фактором. Цьогорічна  тематика Всесвітнього  дня води -  «Вода для всіх», а увага зосереджується на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами.

Майже три чверті поверхні Землі вкриває вода, що робить її одним з найбагатших природних ресурсів. Однак людство на свої потреби може використовувати лише невелику частину цього скарбу. 97,5% всього обсягу вод планети припадає на солону морську воду і тільки 2,5% цих запасів – прісна вода. Але навіть цей обсяг доступний людині далеко не весь – більше двох третин прісноводних ресурсів «законсервовано» у вигляді льоду.

Україна за забезпеченістю прісною водою (кількість води на одного мешканця) посідає одне з останніх місць у Європі.  Проте, на відміну від всієї країни наш регіон, порівняно непогано забезпечений водними ресурсами. На території Дрогобицького району протікає одна середня річка (р. Стрий), 24 малих річок та приблизно 107 струмків і потоків загальною довжиною понад 808,7 км.

Ні для кого не секрет, що річки і потоки Дрогобицького району знаходяться в далеко не ідеальному стані.

Всі водні об’єкти відносяться до водних об’єктів загальнодержавного значення. Дрогобицьке УВГ, як представник органів  виконавчої влади у  сфері водного господарства  проводить моніторинг стану водних об’єктів Дрогобицького  району.  І за  результатами  цього моніторингу картина вимальовується  невтішна. В свідомості наших співгромадян давно сформувалась думка – «що державне – те нічиє».  Погляньте на наші річки: на них вже не побачити розкішних зелених заплав, зарослих верболозом чистих берегів і вкритих лататтям широких плес, не вгамувати спрагу кришталевою водою. Замість цієї краси на берегах річок громадяться гори сміття, течуть у воду струмки каналізації, по-хижацьки видобувається гравій в руслах малих та гірських річок, що призводить до пониження водоносних горизонтів та ерозії берегів. Отак своїми руками та своєю бездумністю ми готуємо собі та нашим нащадкам стічні канави замість чистих потоків.

Треба пам’ятати, що вода – це «золотий фонд» нашої держави, доля води – це доля нації. Але вирішити проблеми річок без широких кіл громадськості неможливо. Тому пропаганда екологічних знань, екологічне виховання населення повинно стати одним з невідкладних завдань держави та громадських організацій. Цю роботу слід проводити у кожній родині, дитячому садку, у школі, організації чи на підприємстві

В найближчі роки існує необхідність виконання, перш за все, тих заходів, які не потребують істотних капіталовкладень. Це дотримання технологічних норм використання і споживання водних ресурсів, підтримка в належному стані діючого устаткування і очисних споруд, забезпечення своєчасного збирання твердих побутових відходів, дотримання режиму використання водоохоронних зон та прибережних смуг, контроль за використанням та зберіганням мінеральних і органічних добрив, нафтопродуктів, отрутохімікатів тощо.Раціональне використання і охорона водних ресурсів – ключ до вирішення «водної» проблеми як на рівні України, так і на світовому рівні.

Вода – це одне з найбільших багатств, яке має людина. Нам варто пам’ятати про це кожного дня, кожної хвилини і цінувати кожну її краплину. Вода – безцінне багатство. Бережімо її.

Володимир ЛОГИН, начальник відділу водних ресурсів Дрогобицького УВГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: