ЗА ДОСТАВКУ ГАЗУ — ОКРЕМА ПЛАТІЖКА. ГАЗ – ОКРЕМО, ДОСТАВКА – ОКРЕМО!

ЗА ДОСТАВКУ ГАЗУ — ОКРЕМА ПЛАТІЖКА. ГАЗ – ОКРЕМО, ДОСТАВКА – ОКРЕМО!

ЗА ДОСТАВКУ ГАЗУ —  ОКРЕМА ПЛАТІЖКА. ГАЗ – ОКРЕМО, ДОСТАВКА – ОКРЕМО!

Відповідно до рішення НКРЕКП, від січня 2020 року споживачі газу будуть по новому оплачувати за доставку газу. Згідно із змінами, які держрегулятор вніс в Типовий договір на розподіл газу та Кодекс ГРМ, тепер доставка газу вилучена із рахунків за газ. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку. Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї країни.  

Як розраховується вартість доставки?

Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання.

За основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу від 1 жовтня до 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Для прикладу: споживач із газовою плитою спожив від 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року 170 кубометрів газу. Діючий тариф на розподіл для АТ «Львівгаз» від 1 січня 2020 року становить 1,08 грн. за м куб. в місяць ( з ПДВ).
Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу: 170 куб. м  / 12 міс * 1,08 грн = 15,30 грн.
Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача становить 15,30 грн. на місяць.

Відповідно до постанови НКРЕКП від 24.12.2019 року № 3032 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Львівгаз»:

  • на період від 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно  — 1,08 грн з ПДВ
  • від 1 липня 2020 року — 1,33 грн з ПДВ

 

В чому вигода для споживача?

Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишається незмінним. Тому фінансове навантаження взимку при сплаті за газ зменшується. В I кварталі 2020 року споживачі заплатять за доставку газу менше, ніж торік. Це особливо відчутно для споживачів, які користуються газовим опаленням. Завдяки, новій системі тарифів, вони зможуть зменшити витрати, адже частину доставки газу, сплачуватимуть впродовж року рівними частинами.

Що буде, якщо Ваше споживання зменшилось?

Якщо споживач використав менше кубів, то і за доставку в наступному році він буде платити менше. Тому від обсягів споживання впродовж газового року залежить плата споживача за доставку газу в наступному році.

Як треба платити?

Послуги з доставки газу необхідно сплачувати в поточному місяці, до 20 числа.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем за місяць або за квартал. Таким чином вони зменшать свої витрати ще й на комісії банківських установ при проведенні платежів.

Реквізити для оплати за доставку газу АТ «Львівгаз»:
ЄДРПОУ 03349039
IBAN UA 023257960000026003300008431
в АТ «Ощадбанк»

 

При оплаті в полі «призначення платежу» потрібно вказувати особовий рахунок.

 

Чи треба платити, якщо газом не користуєшся?

За доставку газу треба платити, навіть якщо ви не використовуєте газ в окремі періоди. В наступному році ваша плата за доставку буде скоригована відповідно до обсягів споживання.

Якщо газове обладнання не використовується взагалі і ви не плануєте цього в майбутньому, то вам варто розглянути можливість від’єднання від газових мереж, для чого необхідно звернутися до АТ «Львівгаз».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: