Вороблевичі: від задуму до втілення разом з Захід-Агро МХП

Вороблевичі: від задуму до втілення разом з Захід-Агро МХП

Вороблевичі: від задуму до втілення разом з Захід-Агро МХП

 

«Добре там живеться, де гуртом сіється і жнеться», — гласить українське народне прислівя. ТОВ «Захід-Агро МХП» намагається гуртом не лише сіяти та жати, а й вирішувати найбільш актуальні проблеми кожної громади. Тож цього разу представники підприємства побували у селі Вороблевичі Дрогобицького району Львівської області.

Мешканці Вороблевич вже не перший рік співпрацюють з ТОВ «Захід-Агро МХП» та довіряють їм свої паї. Цьогоріч площа орендованих наділів становила 1 023 га. Селяни задоволені такою ситуацією і відчувають себе повноцінними партнерами.

«Мій пай, а це близько 1,5 га, дістався мені в спадок від мами, — розповіла Оксана Кобільник, мешканка села Вороблевичі. – Вже 5 років співпрацюю з «Захід-Агро МХП» і довіряю їм свій наділ. Земля не пустує. Щороку підприємство проводить сівозміну культур. Як і кожен пайовик, отримую кошти. Дуже задоволена, що моя земля перебуває в надійних руках».

Однак підприємство не лише співпрацює із пайовиками та турбується про них, а й бере активну участь в житті громади. Представники ТОВ «Захід-Агро МХП» добре знають, які виклики стоять перед селом. Відтак, в партнерстві з громадою намагаються знайти шляхи вирішення кожної ситуації.

Чи не найбільш актуальним питанням впродовж багатьох років була сільська дорога. Для того аби розвантажити її, ТОВ «Захід-Агро МХП» прийняло рішення щодо будівництва об’їзного шляху. Ремонтні роботи тривали 3,5 роки. Результатом задоволені всі.

Окрім того, за одноголосним рішенням мешканців Вороблевич тапідтримки ТОВ «Захід-Агро МХП»,розпочато ремонт і сільського шляху. Частково дорога вже  покрита асфальтом. Минулого року підприємство виділило 750 тис. грн. А наступного року гарантовано виділить 350 тис. грн. Селяни сподіваються, що незабаром ремонт вдасться завершити і їм, особливо під час негоди, не доведеться обминати та перестрибувати вибоїни, а сміливо ступати вперед по рівному покриттю.

Минулого року на реалізацію мікропроекту із проведення вуличного освітлення було виділено 55 тис. грн.Задум щодо освітлення вулиць вже вдалося втілити в життя.

Окрему увагу керівництво ТОВ «Захід-Агро МХП» приділяє і дошкільному навчальному закладу «Червона Калина». Для того аби малюки мали змогу в комфортних умовах пізнавати світ і навчатись новому, було проведено капітальний ремонт покрівлі. На роботи підприємство виділило 40 тис. грн.

«Якщо говорити відверто, наш дошкільний заклад має постійну потребу в фінансуванні. Бюджетних коштів на всі потреби не вистарчає. Але агрохолдинг завжди нам допомагає. За їхньої підтримки вдалося перекрити дах, провести капітальний ремонт харчоблоку, здійснити заміну електромережі та системи опалення», — розповіла Оксана Кобільник, керівникдошкільного навчального закладу «Червона Калина».

Це був гарний подарунок не лише для малюків, а й для батьків та цілого педагогічного колективу. Оскільки, як зізнаються мешканці села, зібрати таку суму самотужки їм було б не під силу.

Такої ж думки і Михайло Бунь, директор Вороблевицької середньої загальноосвітньої школи. За його словами, агрохолдинг завжди прислухається до освітніх потреб: «Минулого року підприємство виділило 57 тис. грн на придбання опалювальних котлів. Для нас це була надзвичайно важлива інвестиція. Окрім того, щороку виділяє кошти на перевезення дітей. Завдяки цьому школярі можуть їздити на змагання чи екскурсії. Також на закупівлю подарунків до Дня святого Миколая. На перспективу заплановано фінансування ремонтних робіт із покриття бруківкою шкільного подвір’я».

Прислухаються представники ТОВ «Захід-Агро МХП» і до місцевих парохів. У селі розташовано три храми. Тож підприємство охоче підтримує ініціативи місцевих священиків і виділяє кошти на ремонти покрівлі та фасадів.

А уболівальникам сільської футбольної команди «Сокіл» було важливо бачити своїх улюбленців на перших позиціях турнірних таблиць. Для того, аби команда могла проводити виїзні матчі, ТОВ «Захід-Агро МХП» у поточному році виділило 12 тис. грн. У попередній період щорічно на ці потреби виділялося по 10 тис. грн.

Виділення вказаних коштів і справді було виправданим. Команда футболістів не лише проводить гостьові матчі, а й практично завжди повертається з перемогою.

Як зауважує Роман Чайракулов, керуючий відділенням №4,ТОВ «Захід-Агро МХП» — соціально відповідальний партнер. «З приходом «Захід-Агро МХП» змінився не лише підхід до вирощування культур, а й до співпраці з громадою», — зазначив Роман Чайракулов.

Підприємство завжди відкрите до діалогу. Тож у майбутньому готове продовжувати співпрацю із громадою та долучатись до важливих ініціативта інноваційних задумів.Попередні здобутки і схвальні відгуки селян – хороший стимул для продовження взаємодії. Хочеться вірити, що керівництво села такої ж думки і попереду ще чимало спільних здобутків та успішних проектів.

 

Олеся КОГУТИЧ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: