УВАГА: МАГІСТРАЛЬНІ ГАЗОПРОВОДИ !!!

УВАГА: МАГІСТРАЛЬНІ ГАЗОПРОВОДИ !!!

УВАГА: МАГІСТРАЛЬНІ ГАЗОПРОВОДИ !!!

 

Бібрське ЛВУ МГ доводить до відома громадян, керівників агроформувань усіх форм власності, користувачів лісового фонду, проектних та будівельних організацій, промислових підприємств та інших установ України а також органів місцевого самоврядування, що на території Дрогобицького району (області) функціонує велика мережа магістральних газопроводів, як місцевого, так і міжнародного значення. По цих магістральних газопроводах транспортується природний газ під надзвичайно високим тиском (до 75 кгс/см2).

Згідно з п.2 статті 11 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» для забезпечення безпечної експлуатації вздовж об'єктів магістральних газопроводів встановлюються охоронні зони від 75м. до 250м...

Стаття 19 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» визначає, що будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, вибухові, гірничі та днопоглиблювальні роботи на земельних ділянках, розташованих в охоронних зонах, у місцях, де магістральні трубопроводи проходять через водні об'єкти, болота, торфорозробки та місця видобутку корисних копалин, а також всі інші роботи, пов'язані з розробкою ґрунту на глибину більше 30 сантиметрів (в т.ч. сільськогосподарських) на таких земельних ділянках, проводяться лише на підставі письмового погодження з підприємствами магістральних трубопроводів.

У статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» зазначено, що власники та користувачі земельних ділянок при здійсненні ними господарської та іншої діяльності на землях охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів зобов'язані дотримуватися особливого режиму господарської діяльності та обмежень.

До загальних обмежень, що діють в охоронних зонах об'єктів магістральних трубопроводів незалежно від внутрішніх зон безпеки, належить заборона:

 • пошкоджувати та розбирати об'єкти магістральних трубопроводів;
 • розбирати та руйнувати водопропускні, берегоукріплювальні, земляні, протиерозійні, протипожежні та інші споруди, що захищають об'єкти магістральних трубопроводів від руйнування, а також прилеглі території від аварійного витікання продукту, що транспортується магістральним трубопроводом;
 • переміщувати, руйнувати та пошкоджувати в будь-який спосіб знаки закріплення магістральних трубопроводів на місцевості, пошкоджувати або руйнувати лінійну частину цих трубопроводів, засоби електрохімічного захисту від корозії, запірну арматуру, засоби технологічного зв'язку і лінійної телемеханіки, інші складові магістральних трубопроводів;
 • проникати на об'єкти магістральних трубопроводів, відчиняти люки, хвіртки і двері підсилюючих пунктів кабельного зв'язку, що не обслуговуються, огорож вузлів лінійної арматури, станцій катодного і дренажного захисту, лінійних і оглядових колодязів та інших лінійних споруд, відкривати і закривати запірну арматуру;
 • перешкоджати проїзду аварійної та спеціальної техніки підприємств магістральних трубопроводів.

До особливих обмежень, що діють у межах охоронних зон об'єктів магістральних газопроводів, належить заборона:

 • будувати житлові будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі;
 • розміщувати автозаправні та автогазозаправні станції і склади пально-мастильних матеріалів;
 • будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди;
 • влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, а також інших речовин, що спричиняють корозію;
 • розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов'язані з масовим скупченням людей;
 • будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо;
 • зберігати сіно та солому, розбивати польові стани і табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні пасіки;
 • висаджувати багаторічні насадження;
 • облаштовувати цвинтарі, скотомогильники;
 • переорювати (руйнувати) під’їзні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів;
 • розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.

Юридичні та фізичні особи, які порушили Закон України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» від 17.02.2011 №3041-VI, Закон України «Про трубопровідний транспорт» від 15.05.96р. №192/96-ВР та «Правила охорони магістральних газопроводів» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002р. за № 1747 несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

Згідно зі статтею 292 Кримінального кодексу України передбачається така відповідальність:

 1. Пошкодження чи руйнування магістральних або промислових нафто- , газо- , конденсатопроводів чи нафтопродуктопроводів, відводів від них, технологічно пов'язаних з ними об'єктів, споруд, засобів обліку, автоматики, телемеханіки, зв'язку, сигналізації, а також незаконне втручання в роботу технологічного обладнання, якщо ці дії призвели до порушення нормальної роботи зазначених трубопроводів або створили небезпеку для життя людей, — караються штрафом від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У разі виявлення пропусків газу або пошкодження підземного магістрального газопроводу під час проведення будь-яких робіт слід негайно припинити роботи, організувати охорону цього місця та повідомити про це диспетчера Бібрського ЛВУМГ за телефонами: 0503726744.

З питаннями та пропозиціями, що пов’язаних з забезпеченням безпечної експлуатацією магістральних газопроводів, необхідно звертатися до Бібрського ЛВУМГ  за адресом:м.Бібрка, вул.Глібовецька,6, Перемишлянський р-н., Львівська обл., 81220.

Шановні краяни, не порушуйте  Закон України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів», Закон України “Про трубопровідний транспорт” та ”Правила охорони магістральних газопроводів”  -  не наражайте себе та оточуючих на небезпеку!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: