Свято лісівників: у майбутнє – з інноваціями!

Свято лісівників: у майбутнє – з інноваціями!

Свято лісівників: у майбутнє – з інноваціями!

 

Щороку в третю неділю вересня лісівники святкують День працівника лісового господарства. До свого професійного свята лісівники Дрогобиччини підійшли з добрими успіхами. Стабільно і злагоджено працює колектив ДП «Дрогобицьке лісове господарство», з року в рік впроваджуючи у свою виробничу діяльність інноваційні методи роботи для досягнення кращих результатів. У 2019 році придбано обладнання на 2 млн. 386 тис. грн., щоб полегшити роботу колективу та досягти кращих результатів у майбутньому. 

Попередні підсумки роботи за вісім місяців свідчать, що плани за всіма показниками буде виконано. Наведемо хоча б кілька цифр за результатами господарювання. Цього року посаджено лісові культури на площі 52 га, залишено під природне поновлення 45,9 га. Заготовлено 38922 куб. м деревини, у тому числі 24457 куб. м – від рубок головного користування. Велику увагу приділяємо охороні й захисту лісу від пожеж, самовільних рубок, а також від шкідників і хвороб.

Сьогодні в Державному підприємстві «Дрогобицьке лісове господарство» працює 320 осіб. Лісгосп є найбільшим платником податків до бюджету та Пенсійного фонду серед підприємств району. За 2018 рік перераховано податків на суму 30 млн. 603 тис. грн. Протягом 8 місяців 2019 року підприємство вже сплатило податків на суму 19 млн. 991 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата одного працівника за 8 місяців 2019 року становить 9207,81 грн., що на 1088,98 грн. більше, ніж за відповідний період 2018 року. Незважаючи на важкий економічний стан, підприємство регулярно надає допомогу учасникам АТО, родинам загиблих воїнів у вигляді дров паливних.

У структурних підрозділах лісового господарства функціонує базовий розсадник та п’ять тимчасових розсадників, де в 2019 році було посіяно 32 тонни жолудя дуба звичайного та інших порід, що в перспективі дасть понад 5 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу. Це насіння заготовлено на об’єктах постійної лісонасіннєвої бази. На підприємстві закладено 59,4 га постійних лісонасіннєвих ділянок, 338, 7 га генетичних резерватів, 26,7 га плюсових насаджень, 48 плюсових дерев. Крім того, закладено 5 лісонасіннєвих плантацій, зокрема клонову плантацію ялиці білої та родинну плантацію дуба звичайного.

Ліс – справжній, живий скарб нашої землі. Не треба нагадувати про значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави і як чинник величезного позитивного природного й екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс – це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольне вирубування лісу призводить до значних проблем, які можуть торкнутися майже всіх.

Не варто забувати, що збереження цього природного національного скарбу – наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісництва.

Дуже прикро, що лісівника сьогодні вважають мало не ворогом лісу. Мабуть, мало хто бачив на власні очі, як ліквідовується лісова пожежа, яка це важка праця та ще й із ризиком для життя, як лісова охорона в нічних рейдах зупиняє лісокрадів, добре оснащених та нерідко озброєних… Та врешті той факт, що лісгосп сьогодні, не маючи ні копійки державного фінансування, сплачує в рік до 40 мільйонів гривень податків та зборів. Але ми працюємо над тим, щоб суспільство зрозуміло, що лісівники вболівають за ліс не менше, ніж громадськість, бо для більшості з них – це справа всього життя, а для декого – і цілих поколінь. На віку одного дерева – десятиліття праці не одного покоління лісівників. Цілі династії плекають рідні ліси та передають досвід, знання й любов до природи власним дітям та онукам. А для своїх молодших колег вони – гідний приклад наслідування.

Зміцнюючи своєю невтомною і наполегливою працею лісовий фонд України, лісівники роблять вагомий внесок у захист земельних угідь та поліпшення стану довкілля, забезпечують потреби суспільства в різноманітній лісовій продукції.

У професійне свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги й високого авторитету.

Отож, бажаємо всім лісівникам святкового настрою, удачі, достатку і здоров’я. Мудрості й терпіння, злагоди й достатку, успіхів, творчої праці, віри в прекрасне майбутнє України.

Прес-служба ДП «Дрогобицький лісгосп»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: