Соціальна сфера району: здобутки і проблеми

Соціальна сфера району: здобутки і проблеми

Соціальна сфера району: здобутки і проблеми

 

Традиційно в першу неділю листопада в Україні відзначають професійне свято «День працівника соціальної сфери».

Соціальний захист – важлива складова державної політики та необхідний елемент функціонування держави, а виконання працівниками соціального захисту населення функцій спрямовано на забезпечення ефективної державної соціальної підтримки та зростання стандартів якості життя населення.

Стан цієї державної галузі є особливим показником громадської злагоди та суспільного спокою. Кожному, хто працює в соціальній сфері, близькі й зрозумілі поняття чуйності та милосердя, щирості, людяності, самовіддачі, бажання творити добро.

До працівників соціальної сфери належать і працівники управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації.

З цього приводу сьогодні в розмові бере участь начальник  управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації Галина Чапля.

— У передденьпрофесійного свята зазвичай прийнято говорити про здобутки, напрацювання, відзначити найкращих у галузі, ділитися планами на майбутнє. З чого розпочнемо?

— Напевно, все-таки, з привітань, адже у сфері, яку мені доручено очолювати в нашому районі, задіяна ціла армія самовідданих своїй справі людей. Від їхньої повсякденної роботи значною мірою залежить доля найуразливіших верств населення, серед яких, передусім, ті, хто потребує підтримки держави й кому більше ні на кого розраховувати, аби вижити у цьому складному й нерідко жорстокому світі. Від професіоналізму, людських якостей, серед яких, насамперед, переважають доброта, здатність співпереживати й сприймати як свої власні людські драми й життєві негаразди, іноді й самопожертва і нехтування особистим заради вчасної допомоги іншим, залежить чиясь доля, а часто – і саме життя… Сьогодні слід назвати всіх працівників, хто не заради зарплати віддається щодня (іноді й за рахунок вихідних і свят) улюбленій справі. А тому, не акцентуючи увагу на комусь конкретно, хочу привітати всіх працівників управління з їхнім професійним святом, подякувати за самовіддачу у виконанні свого обов’язку й перед державою, яка поклала на них цей відповідальний обов’язок, й перед тими, заради кого вони і трудяться.Загальна кількість працівників управління становить 33 особи, на жаль, дві штатні одиниці впродовж 2018—2019рр. були скорочені, хоча роботи і функцій в управлінні за ці роки збільшилося.

— Якщо конкретніше, то все-таки, що таке сьогодні соціальна сфера і яка її роль у сучасній державі?

— Скажу коротко: соціальна складова єосновою будь-якої більш-менш розвиненої та цивілізованої держави. І не лише сьогодні, але учора й завтра.

Від соціального самопочуття народонаселення залежить і саме існування держави, її статус на міжнародній арені, внутрішня гармонія або ж дисгармонія суспільства. Слід зазначити, що відповідно до функціонального аналізу, проведеного Мінсоцполітики, сьогодні управління праці та соціального захисту населення виконує більше 100 функцій та завдань у сфері соціального захисту населення району. Щоб не бути голослівною, назву лише одну цифру: протягом січня-вересня цього року різними видами державної соціальної допомоги в районі скористалися 26 578 сімей-одержувачів. У фінансовому еквіваленті – це сума нарахувань 179 444,9 тисяч гривень. А у сім’ї, як правило, не одна і не дві людини… Ось і підрахуйте, чим насправді є соціальна сфера району.

Працівники управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації здійснюють державну соціальну підтримку тих громадян, які належать до найбільш вразливих верств, інвалідів, ветеранів війни та праці, в т.ч. і учасників бойових дій в АТО (ООС) та сімей загиблих в АТО (ООС), учасників Революції Гідності, осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, опікуються питаннями соціально-трудових відносин, зайнятості, оплати праці, охорони праці та безпеки життєдіяльності населення, забезпечують подальший розвиток співробітництва між сторонами соціального діалогу,здійснюють контроль за правильністю призначення пенсії, державної допомоги, субсидій, контролюють дотримання соціального законодавства.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності управління сьогодні є запровадження на районному рівні монетизації пільг та субсидій.

Слід відзначити, що в поточному році працівники управління активно займалися вирішенням соціальних питань родин загиблих під час Революції Гідності та родин загиблих в зоні проведення АТО.

Сьогодні кількість таких родин становить 370 (УБД), 13 – сімей загиблих та 11 – родин померлих.

Управлінням запроваджено облік осіб, переселених з АР Крим та зони АТО.

Так, станом на 30.10.2019р. на облік взято 56 осіб, з них: 36 сімей, 14 дітей.

10 сім’ям переселенців призначено щомісячну адресну допомогу.

У районі діє система соціальної допомоги, запроваджено нові підходи у вирішенні проблем малозабезпечених родин і сімей із дітьми. Шляхом досягнення стабільності у виплаті соціальної допомоги вдалося забезпечити вагому підтримку таких сімей.

Так, за 9 місяців поточного року державною соціальною допомогою малозабезпеченим сім’ям, державною допомогою сім’ям із дітьми та державною соціальною допомогою інвалідам із дитинства та дітям інвалідам скористалося 9271 сім’я, сума виплат дорівнює 117 600,9 тис.грн.

Загальні витрати для надання населенню субсидій на житлово-комунальні послуги з початку року становили 45016,9 тис.грн. Субсидію надано 6413сім’ям.

З лютого 2019р. заявники субсидію отримують у готівковій формі. Загальна сума готівкової субсидії становить 15,7 млн. грн.

Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено та виплачено готівкою 634 сім’ям на суму2160,4 тис.грн.

На новий опалювальний сезон 2019—2020 рр. жителям району субсидії будуть призначатися за новим Порядком, згідно з новими соціальними нормами житла та соціальними нормативами користування житлово-комунальними послугами, і виплата субсидій буде здійснюватись у готівковій формі.

Крім того, з 1 жовтня 2019р. запроваджено механізм монетизації пільг з оплати житлово-комунальних послуг.

Для посилення соціального захисту громадян та максимальної компенсації підвищеної вартості житлово-комунальних послуг у районі продовжуються заходи щодо наповнення системи Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), його супроводу та коригування у зв’язку зі змінами складу пільговиків, їхнього статусу, міграцією тощо.

ЄДАРП сьогодні налічує близько 11728 тис.осіб пільгових категорій.

З початку року профінансовано відшкодування вартості пільг на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива та скрапленого газуна суму7188,2 тис.грн. Пільгами в районі користуються 5220 жителів району.

Для забезпечення доступності соціальної допомоги та підвищення ефективності діяльності управління праці та соціального захисту населення в районі запроваджено спрощену процедуру прийому громадян і призначення всіх видів допомоги за єдиною заявою.

Важливим чинником державної політики також є правовий та соціальний захист дітей.

Держава у своїй соціальній політиці перейшла до створення суспільства рівних можливостей, де кожен громадянин, від новонародженого до ветерана, відчуватиме себе під її опікою.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації гідно виконує свою місію щодо реалізації в районі державної соціальної політики з питань соціального захисту населення і здатне з честю реалізувати всі нові завдання, якими б складними вони не здавалися.

У переддень нашого професійного свята бажаю всім працівникам управління здоров’я, оптимізму, задоволення від своєї нелегкої роботи, її належної оцінки на всіх рівнях влади.

Наталія ФЕДЬКІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: