Подбаймо про майбутнє України!

Подбаймо про майбутнє України!

Подбаймо про майбутнє України!

 

Питання щодо стягнення аліментів і надалі є одним із пріоритетів у роботі Міністерства юстиції України та відповідних державних органів. Уже минув рік, як Верховною Радою України було прийнято другий пакет законів «Чужих дітей не буває», якими удосконалено процедуру стягнення аліментів та визначено перелік жорстких заходів, які застосовують до неплатників аліментів, а саме: штраф за рік – 20% від суми несплачених аліментів, за два роки – 30% від суми несплачених аліментів, за три роки – 50% від суми несплачених аліментів; арешт всього майна та коштів, встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; додаткова сплата виконавчого збору та витрат виконавчого провадження на користь держави.

Примусове виконання рішень судів про стягнення аліментів на території міст Дрогобича, Стебника та Дрогобицького району покладено на Дрогобицький міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області (м. Дрогобич, вул. 22 Січня, 43, тел. (03244) 3-77-39).

Крім того, за наявності заборгованості зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно-корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин. Суспільно-корисні роботи полягають у виконанні особою оплачуваних робіт. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі, не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці. Зароблені боржником кошти перераховуються стягувачу в повному обсязі.

У Дрогобичі та Дрогобицькому районі виконання стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт покладено на Дрогобицький міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області, (м. Дрогобич, вул. 22 Січня, 30). Протягом 2018—2019 рр. неплатники аліментів, серед яких є і мати-боржниця, вже відпрацьовували суспільно-корисні роботи в Доброгостівський, Меденицькій, Рихтицькій сільських радах та у КП ДМР «Комбінат міського господарства» і в місті Стебнику, кошти за виконання яких перераховані в рахунок погашення заборгованості по аліментах.

Також 21 січня 2019 р. було підписано Меморандум про співробітництво між Державною службою зайнятості та Міністерством юстиції України. Мета співпраці – сприяння зайнятості боржників із виплати аліментів та інших осіб, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, посилення контролю за офіційним оформленням трудових відносин, насамперед особами, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, зокрема заборгованість зі сплати аліментів. Більшість засуджених, покарання яких пов’язане з іспитовим строком, є боржниками і відносно них є відкриті виконавчі провадження у Дрогобицькому міськрайонному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, тому питання працевлаштування є одним із найважливіших питань для засуджених. У період зростання злочинності (у тому числі й серед неповнолітніх) для Дрогобицького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області важливим є завдання профілактики правопорушень, виправлення поведінки злочинців. Успіх повернення засудженого до соціального способу життя залежить від його власного бажання, від усвідомлення своєї провини, тому засудженого важливо переконати в перевагах жити за загальноприйнятими законами й працювати. Найефективнішим захистом і попередженням правопорушень є легальна зайнятість населення.

У рамках Меморандуму про співробітництво між Державною службою зайнятості та Міністерством юстиції України 5 вересня 2019 р. у Стебницькій міській філії Львівського обласного центру зайнятості спільно з Дрогобицьким МРВ ДВС ГТУЮ у Львівській області та Дрогобицьким міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області проведено круглий стіл на тему: «Проблемні питання працевлаштування осіб, які мають невиконані зобов’язання згідно з рішенням суду, в тому числі й засуджених». Співпраця спрямована на легальне працевлаштування боржників, які мають майнові зобов’язання за рішенням суду, в тому числі й засуджених, організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці за офіційним оформленням трудових відносин та додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян, які неконкурентоспроможні на ринку праці.

Під час круглого столу директор Стебницької міської філії Львівського обласного центру зайнятості, який знаходиться за адресою: м. Стебник, вул. Мельника, 6, висловила готовність працевлаштувати осіб, які мають невиконані зобов’язання згідно з рішенням суду, в тому числі й засуджених, у яких є бажання працювати та фактично виконати рішення суду, сплачувати аліменти. Пояснила, що для реєстрації в службі зайнятості слід мати такі документи: паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України, трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості), облікову картку платника податків, а в разі потреби також військовий квиток, диплом або інший документ про освіту.

У центрі зайнятості слід звернутися до реєстратора, який надасть профінформаційну послугу, здійснить підбір роботи та видасть скерування на працевлаштування. У разі відсутності у день звернення прийнятної роботи скерує до фахівця з працевлаштування (кар’єрного радника), який спільно з клієнтом розробить індивідуальний план працевлаштування та окреслить основні шляхи його реалізації.

Леся Качмар, директор Стебницької міської філії Львівського обласного центру зайнятості, ознайомила присутніх із сучасними сервісами служби зайнятості та звернула увагу, що інформація про вільні робочі місця регіону доступна для клієнтів у секторі самостійного пошуку роботи центру зайнятості, банкоматі вакансій та мережі Інтернет за посиланням : www.dcz.gov.ua.

Дрогобицький МРВ ДВС ГТУЮ у Л/о закликає усіх боржників добровільно виконувати рішення суду, сплачувати аліменти в повному обсязі й у майбутньому бути відповідальними батьками та систематично виконувати свої аліментні зобов’язання! Зробимо разом усе можливе для того, щоб таке явище, як борги батьків перед власними дітьми зникло в нашій державі повністю! Діти – майбутнє України!

 

О. ІЛЬНИЦЬКА, головний державний виконавець Дрогобицького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області

 

В. ПОПИК, провідний інспектор Дрогобицького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: