Одна із п’яти

Одна із п’яти

Одна із п’яти

 

Кабінет міністрів України затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. У Львівській області затверджено п'ять опорних лікарень інтенсивного лікування ІІ рівня та чотири опорні лікарні інтенсивного лікування І рівня. Загалом затверджено дев'ять опорних лікарень інтенсивного лікування:

Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова – лікарня

інтенсивного лікування (ЛІЛ) II рівня,Львівська обласна клінічна лікарня – ЛІЛ II рівня,Львівська міська лікарня №8 – ЛІЛ II рівня,Червоноградська міська лікарня – ЛІЛ II рівня,Дрогобицька міська лікарня №1 – ЛІЛ II рівня,Буська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,Самбірська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,Стрийська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня,

Новояворівська лікарня – ЛІЛ І рівня.

Загалом в Україні таких закладів буде 211.Про це повідомив начальник відділу охорони здоров'я ДМР Володимир Чуба.Основним критерієм щодо відбору опорних лікарень враховано не лише матеріально-технічну базу, а й доступність медичних закладів для пацієнта. Так, за повідомленням МОЗ, з будь-якого населеного пункту хворого мають доставити до лікарні максимум за годину.

Таким чином КНП «ДМЛ» №1 стане єдиним осередком надання медичних послуг не лише для містян, а й всіх мешканців регіону, що нарешті дасть

можливість отримати той фінансовий ресурс за лікування іногородніх хворих, якого не вистачало досі, — зазначив Володимир Чуба."Відбір КНП “Дрогобицька міська лікарня №1” однією з дев’яти опорних лікарень на Львівщині — це перш за все визнання нашої чотирирічної роботи, а відтак — це аванс для майбутнього розвитку медицини Дрогобича. Важливу роль в цьому аспекті відіграє й запроваджена нами електронна медицина, адже всі дані тепер відкриті і доступні для будь-якої

аналітики", — прокоментував міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

В інтерв'ю ZAXID.NET в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА

Андрій Васько пояснює, що лікарні II рівня є більш потужні, ніж І рівня,

у них є більша кількість різних спеціалістів, відділень, у них надають

медичну допомогу різного профілю.

Обов’язковою вимогою для всіх опорних лікарень є наявність у них комп’ютерного томографа та ангіографа. Наголошуємо, у Дрогобичі цю норму

виконано.Опорні лікарні – це загальнодержавний пріоритет. За словами Андрія

Васька, буде цільова програма їхнього розвитку, в якій будуть передбачені кошти з державного бюджету на закупівлю необхідного обладнання, частину коштів мають виділити місцеві бюджети.

В опорні лікарні скеровуватимуть пацієнтів з інсультом, інфарктом, у них прийматимуть пологи і надаватимуть неонатологічну допомогу. Туди повезуть пацієнтів також з політравмою, гострою хірургічною патологією, черепно-мозковою травмою, нейротравмою тощо.

«У цих лікарнях цілодобово будуть чергувати бригади відповідних спеціалістів, які зможуть справитися, скажімо, з масовою госпіталізацією пацієнтів після ДТП. Там завжди буде чергувати бригада, яка може надати кваліфіковану допомогу хворому з інфарктом , інсультом тощо», – каже Андрій Васько.Усі інші лікарні, за його словами, будуть працювати в контексті єдиного госпітального округу, але так , щоб вони не дублювали роботу одна одної.Невдовзі буде створена робоча група при Львівській облдержадміністрації з залученням представників НСЗУ для планування мережі лікарень і їхнього розвитку. Робоча група, за словами Володимира Чуби, провести перше засідання у місті Дрогобичі з керівниками закладів охорони здоров'я регіону у першій декаді лютого 2020 року.

Прес-служба Дрогобицької міськради

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: