Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

 

З 1 жовтня 2019 року змінюється механізм надання пільг на житлово-комунальні послуги. Відтеперпільги готівкою буде надано право отримувати пільги «живими» грошима. Це стане можливим за умови особистого подання заяви до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання) не пізніше ніж 15 жовтня 2019 року. (Посилання на Постанову КМУ:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/373-2019-%D0%BF#n5)

Форма надання пільг вимагатимете самостійної щомісячної оплати за отримані житлово-комунальні послуги. АТ «Ощадбанк» вестиме персоніфікований облік пільговиків. Банк самостійно перераховуватиме кошти за надані пільговику комунальні послуги. При цьому сума пільги у грошовій безготівковій формі збільшуватиметься на розмір комісійної винагороди АТ «Ощадбанк», що становить 0,7 відсотка такої суми.

За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ «Ощадбанк».

Для автоматизованої оплати комунальних послуг пільговикам необхідно до 1 жовтня 2019 року надати до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання) номери мобільних телефонів, а також у разі зміни адреси місця реєстрації (проживання) або зміни складу сім’ї (одруження / розлучення / народження дитини) повідомити управління праці та соціального захисту населення.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»? нині гарантуються пільги на оплату газу, електроенергії, опалення, квартирної плати та інших комунальних послуг без врахування сукупного доходу, зокрема.

Пільги гарантовані:

 • учасникам бойових дій у розмірі 75%;
 • особам з інвалідністю внаслідок війни у розмірі 100 %;
 • членам сімей загиблих у розмірі 50 %.

При цьому пільги надають незалежно від форми власності та виду житла.

— Які норми споживання, в межах яких надають пільгу?

— Пільгу надають на 21 кв. м. площі на кожну особу, що має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщенні.

За наявності сім’ї знижка поширюється на додаткові 10,5 кв.м. Тобто загальна площа, на яку розповсюджується знижка, — 31,5 кв.м.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, пільга надається на 42 кв.м. площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщенні. До цього додаються додаткові 21 кв.м. на членів сім’ї. Тобто загальна площа, на яку розповсюджується знижка, — 63 кв.м.

— Які потрібні документи?

 • Заява про оформлення пільги (зразок надається в управлінні соцзахисту).
 • Оригінал і копія пільговика посвідчення.
 • Оригінал та копія паспорта (с. 1, 2 та сторінка, де зазначена остання реєстрація або зняття з реєстрації).
 • Оригінал та копія ідентифікаційного номера.
 • Оригінал та копія довідки про склад сім’ї з сільської/ селищної Меденицької ОТГ.
 • Оригінал та копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика.
 • Квитанції про сплату рахунків за комунальні послуги (усі, що є).

— Які документи потрібні для сімей, що складаються з непрацездатних осіб?

На кожного члена сім’ї, зазначеного у довідці про склад сім’ї, і, зокрема, є:

 • неодруженою повнолітньою дитиною пільговика, яка визнана особою з інвалідністю з дитинства І чи ІІ групи або особою з інвалідністю І групи;
 • особою, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи (при оформленні пільги такою особою з інвалідністю внаслідок війни) та доглядає за ним за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі;
 • непрацездатним батьком або матір’ю пільговика;
 • особою, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика (з наданням копій документів, що підтверджують встановлення опіки чи піклування)

Додатково подають копію та оригінал документа пільговика; копію та оригінал паспорта; копію та оригінал ідентифікаційного номера.

При оформленні пільги за фактичним місцем проживання потрібно надати документальне підтвердження того, що таку пільгу за місцем реєстрації особа не реалізувала. Відповідну довідку можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації, зокрема надіславши їм письмове звернення рекомендованим листом з повідомленням.

— Яким чином це відбувається?

— Перший пакет документів подається до управління праці та соціального захисту населення. В разі оформлення пільги за фактичним місцем проживання подається довідка про ненадання пільги за місцем реєстрації. Другий пакет документів подається до регіонального представника постачальника послуг (обленерго, облгаз, комунальні підприємства — надавачі послуг). Надавач комунальних послуг робить відмітку в договорі про надання послуг. Оплата комунальних послуг за пільговими тарифами здійснюється з моменту подачі споживачем заяви.

При цьому потрібно пам’ятати, що коли декілька членів сім’ї, які проживають разом, мають право на пільги на комунальні платежі, пільги надаються тільки одному з членів сім’ї. Споживач, який має декілька пільг, може обрати одну, більшу за розміром пільгу.

У разі призначення субсидії, пільга не надається.

За додатковою інформацією звертатися в управління праці та соціального захисту населення: (кабінет №2) або за телефоном 3-89-71.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: