Меденицька медицина ще на якорі. Чи пора у вільне плавання?

Меденицька медицина ще на якорі. Чи пора у вільне плавання?

Меденицька медицина ще на якорі. Чи пора у вільне плавання?

 

Сталося те, що ми прогнозували, – остаточне «розлучення» меденицької медицини з районною. Меденицька районна лікарня №1 та Опарівська амбулаторія ліквідовані, всім працівникам виплачені розрахункові, й тепер вони мусять чекати з надією, що їх прийме на роботу новостворене КНП «Меденицька лікарня» Меденицької селищної ради.

У «Франковому краю» за 14 лютого (№7 (327) ми опублікували матеріал під заголовком «Меденицька лікарня: чи сміятимуться лікарі в День сміху?», в якому чітко спрогнозували нинішню ситуацію, щоправда, без врахування однієї дуже суттєвої деталі – пандемії коронавірусу, що на нас насувається.  Отож, ліквідація Меденицької районної лікарні №1, як структурного підрозділу КНП «Дрогобицька районна лікарня ДРР», співпала з початком другого етапу медичної реформи. Позаяк зі створенням свого комунального некомерційного підприємства Меденицька ОТГ запізнилася, то наразі ще не має необхідних ліцензій. Зі старої установи медичні працівники уже звільнені – в нову ще не прийняті. Неважко зрозуміти, чому лікарів та інший медперсонал не влаштували відразу в КНП «Меденицька лікарня» шляхом переведення. Навіть, якби новостворене комунальне некомерційне підприємство вже мало всі необхідні ліцензії, думаю, не всі медики залишились би  на своїх місцях. Для Меденицької ОТГ у тому форматі, який є зараз, їх, м’яко кажучи, забагато. Мабуть, декому доведеться шукати  роботу деінде. Про це, між іншим,  ми писали ще в лютому.

До речі, рішення про ліквідацію Меденицької районної лікарні №1 та Опарівської амбулаторії Дрогобицька районна рада прийняла ще 5 грудня 2019 року. Причому, за нього проголосували всі депутати одностайно. Розуміючи, що раз Меденицьке ОТГ вийшло із підпорядкування райради і медичним установам на її території також доведеться виходити із підпорядкуванняКНП «Дрогобицька районна лікарня ДРР», вони прагнули дати час на те, щоби ОТГ встигло створити своє КНП і отримати необхідні дозволи та ліцензії. Та в Меденичах зволікали. КНП «Меденицька лікарня» Меденицької селищної ради створене аж 7 лютого. Цього ж дня на адресу голови Дрогобицької райради Михайла Сікори надійшов лист за підписом Меденицького селищного голови Володимира Шулака, в якому він просить відтермінувати виконання п.1 рішення сесії Дрогобицької районної ради від 5 грудня 2019 року №376 «Про припинення шляхом ліквідації окремих підрозділів КНП «Дрогобицька районна лікарня» до 1 листопада 2020 року, аргументуючи тим, що новостворене КНП«Меденицька лікарня» Меденицької селищної ради не встигне отримати всі дозвільні документи та ліцензії до початку другого етапу реформи.

Звісно, таке прохання не втішило ні районну раду, ні КНП «Дрогобицька районна лікарня», бо це – додаткові витрати, які могли б піти на оснащення інших структурних підрозділів перед початком другого етапу медичної реформи. Це важливо, бо пацієнт тепер сам вибиратиме, де лікуватися, а кошти йтимуть за ним. Звісно, він піде туди, де краще оснащення та якісніші послуги. За словами головного лікаряКНП «Дрогобицька районна лікарня» Володимира Валюха,  тільки за минулий рік вони дофінансували Меденицьку лікарню хіба в розрізі зарплати на понад 4 мільйони гривень, не беручи до уваги медикаменти, бензин, інші послуги.

Та за кілька тижнів після першого листа, 3 березня 2020 року на адресу голови райради Михайла Сікори надійшов інший лист за підписом Меденицького селищного голови Володимира Шулака із проханням залишити без розгляду лист від 7 лютого 2020 року № 88/02-24. Це мало б означати, що керівництво Меденицької ОТГ вирішило, що у вільному плаванні їхній медицині буде краще. Можливо, на таке рішення вплинуло те, що почала з’являтися інформація про ймовірне переформатування ОТГ уже не добровільним, а централізованим методом, і з того виглядало, що Меденицька громада може значно укрупнитися – поповнитися чималою кількістю сіл. А в такому випадку й КНП «Меденицька лікарня» могло б стати рентабельним. Хоча не так сталось, як гадалось, та цим листом керівництво Меденицького ОТГ фактично дало згоду на ліквідацію Меденицької районної лікарні № 1 до 1 квітня 2020 року, як було зазначено в рішенні сесії Дрогобицької районної радивід 5 грудня 2019 року №376 «Про припинення шляхом ліквідації окремих підрозділів КНП «Дрогобицька районна лікарня».

Дрогобицька районна рада своє рішення виконала, хоча фінансово воно було дуже витратним. Як наголосив головний лікар КНП «Дрогобицька районна лікарня» Володимир Валюх, вони встигли розрахуватися з усіма без винятку працівниками на сьогодні уже колишньої Меденицької районної лікарні №1. Тепер, на думку головного медика району, було б логічно, щоби перевести їх у штат КНП «Меденицька лікарня». Та позаяк наразі воно ще не має необхідних ліцензій, КНП «Дрогобицька районна лікарня» запропонувало влаштувати звільнений персонал передовсім первинки в їхнє підприємство за строковими трудовими угодами, щоби продовжувати надавати послуги мешканцям Меденицької громади, отримавши засоби індивідуального захисту тощо. На жаль, за словами пана Валюха, із незрозумілих причин лікарі відмовилися. Не почули відповіді й від керівництва ОТГ, хоча таким чином можна було б забезпечити медичне обслуговування громади в умовах коронавірусної пандемії. Та, незважаючи на це, Володимир Валюх запевнив, що за достатніх поставок тестів КНП «Дрогобицька районна лікарня» зможе забезпечити нормальне обстеження не тільки мешканців району, а й Меденицького ОТГ, щоби зупинити розповсюдження коронавірусу. Він також наголосив, що у випадку, якщо буде дозвіл, КНП «Дрогобицька районна лікарня» піде на те, щоби його лікарі приймали хворих у приміщенні Меденицької лікарні на період, поки нема ліцензій.

Як наголосив голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, коли є обопільне бажання, вирішити можна будь-які проблеми. Бо ж нема проблем в освітній галузі, і в культурній також. Не було б і в медичній, якби керівництво Меденицької ОТГ ішло на компроміси.

— Я бажаю, щоби КНП «Меденицька лікарня» швидко стало на ноги, отримало всі необхідні дозволи та ліцензії й почало надавати мешканцям громади якісні послуги. Та поки воно ще не діє, ми не залишимо мешканців Меденицької ОТГ в біді, — сказав голова Дрогобицької районної ради.

Іван ШВЕД

На фото: під час зустрічі з медиками в лютому цього року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: