Хоч без «Солідарності», але солідарно…

Хоч без «Солідарності», але солідарно…

Хоч без «Солідарності», але солідарно…

 

У четвер, 5 березня, відбулася XI чергова сесія Дрогобицької районної ради сьомого скликання. Цікаво, що в порядку денному був передбачений звіт голови Дрогобицької райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного розвитку Дрогобицького району за 2019 рік, а між тим, новий голова Омелян Стасула на період сесії ще не пропрацював на своїй посаді й тижня.

Під час розминки, коли обранці озвучували свої звернення. Депутат Василь Панів нагадав, що саме того дня українці відзначали річницю від дня народження Романа Шухевича.  Тож пам’ять про видатного командира УПА депутати відзначили хвилиною мовчання. Натомість голова райради відзначив сучасного воїна Руслана Щербу, який донедавна виконував обов’язки першого заступника голови РДА. Він нагадав, як у критичні моменти Руслан Щерба брав відпустки за власний рахунок і йшов захищати рідну землю в складі Української Добровольчої Армії. Сам Р. Щерба подякував усім депутатам за співпрацю і висловив слова подяки новій команді за те, що звільнила його з посади, позаяк зараз є багато іншої роботи, зокрема, щодо об’єднання розрізнених у багатьох спілках ветеранів війни.

На цій же сесії фактично припинила свою діяльність фракція БПП «Солідарність» оскільки депутати Шутко, Демків, Садлівський, Лук’янченко та Чапля заявили про свій вихід із фракції. Раніше фракцію покинув депутат Славич.

Депутати також підтримали заяву свого колеги Василя Паніва щодо катастрофічного стану доріг у гірській частині району.

Перше питання «Про виконання районного бюджету Дрогобицького району за 2019 рік» депутати скрупульозно обговорили на засіданнях комісій, тож доповідачу, начальнику фінансового управління РДА Віталію Перхуну довелося тільки відповідати на запитання. Найголовніше: як невиконання Держбюджету впливає на виконання районного бюджету? За словами головного фінансиста, наразі району вдається триматися на плаву.

Так само безпроблемно пройшло рішення «Про внесення змін до районного бюджету Дрогобицького району на 2020 рік».  Несподівано розпалилися пристрасті на третьому питанні «Про внесення змін до рішення районної ради від 11.02.2020 року №393 «Про внесення змін до районного бюджету на 2020 рік». Рішення не прийняли.

Зі звітом голови РДА виступав доповів Віталій Скоропад, начальник управління соціально-економічного розвитку. На жаль, зал звіт не слухав, і тоді депутат Ігор Голяк запропонував розповісти про заходи, які не вдалося виконати. За словами пана Скоропада, більшість заходів виконані стовідсотково. Запитань не було, виступів також. Звіт взяли до відома.

Зі звітом «Про виконання Комплексної програми забезпечення захисту населення від злочинних і протиправних проявів та профілактики злочинності у Дрогобицькому районі за 2019 рік та затвердження відповідної програми на 2020 рік» Доповідав заступник начальника сектору Анатолій Бурій.  Депутати вирішили програму затвердити, а звіт перенести на наступну сесію.

Особливо гострим було питання «Про заходи щодо оптимізації шкільної мережі в Дрогобицькому районі у 2020 році». Іван Стецко, начальник відділу освіти, переконував депутатів підтримати запропоновані пропозиції. Серед них: попередження про можливість реорганізації (пониження ступенів) Ступницької та Смільнянської СЗШ I-II ступенів, можливого призупинення з нового навчального року діяльності СЗШ I ступенів у Гаях Бійничах, Монастирі Лішнянському, Ортиничах, Сільці, Бикові, Винниках, Волі Якубовій, Майдані, та Мокрянах. Учнів цих шкіл зарахувати у ближні села (Нижні Гаї, Лішню, Дорожів, Ступницю, Уріж, Добрівляни, Рибник), якщо в них буде 9 і менше дітей.

Тож районна рада не затвердила ці заходи, а взяла інформацію керівника відділу освіти до відома.  Також сесія проголосувала за надання дозволу на списання з балансу відділу освіти деяких основних засобів, внесла деякі зміни до рішення районної ради щодо ліквідації районної кіномережі та затвердила проект землеустрою щодо зміни меж села Почаєвичі.

На цьому сесію завершили.

Іван ШВЕД

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: