Депутатські пристрасті: святкові та буденні

Депутатські пристрасті: святкові та буденні

Депутатські пристрасті: святкові та буденні

У День волонтера та напередодні Днів Збройних сил України та місцевого самоврядування відбулася чергова XXVI сесія VII скликання. Прикметно, що на засідання сесії прибув і великий друг України, професор школи економіки Амстердама Кіс ван дер Рхее – відомий волонтер, який упродовж 15-ти років допомагає Україні загалом та Дрогобиччині зокрема.

Цього разу він привіз гуманітарну допомогу Підбузькому геріатричному пансіонату. А на загал допомогу отримали згромадження «Наша хата» БФ «Карітас», біженці з Криму та зі Сходу України, інші потребуючі. Тому в День волонтера сесія райради відзначила гостя з країни квітів подякою та фотоальбомом «Дрогобич» відомого фотохудожника Ігоря Фецяка. Вручаючи волонтерові відзнаку, голова райради Михайло Сікора наголосив, що Україна стане такою ж квітучою, як Нідерланди, а Кіс ван дер Рхее у сказав у відповідь, що не сумнівається, що так і станеться, лише для цього доведеться пройти непростий шлях.

Опісля з нагоди Дня місцевого самоврядування голова райради Михайло Сікора нагородив грамотами сільських голів, депутатів райради та працівників апарату райради.

Услід за цим за трибуну став депутат Руслан Цеслів, зачитав звернення трьох депутатських фракцій (Європейської Солідарності, Батьківщини та Голосу) напередодні зустрічі в Нормандському форматі й запропонував прийняти подібне звернення від імені районної ради. Депутати схвально поставилися до цієї пропозиції.

Питання про виконання районного бюджету за 9 місяців 2019 року розглянули в спринтерському темпі. Доповідач, начальник фінансового управління РДА Віталій Перхун навіть не встиг добре розігрітися. Ще швидше розглянули питання про закріплення дітей дошкільного віку, які проживають у Дрогобицькому районі, за діючими навчальними закладами на 2020 рік. І тільки при розгляді питання про затвердження районного бюджету Дрогобицького району на 2020 рік Віталію Перхуну довелося трохи затриматися за трибуною. Та, оскільки це питання напередодні пройшло через депутатські мікроскопи на засіданнях комісій, його прийняли безпроблемно.

Відтак за трибуну вийшов голова райради Михайло Сікора й доповів питання про затвердження структури, чисельності апарату районної ради, та витрат на його утримання на 2020 рік. Це можна було назвати розминкою перед звітом голови районної ради про свою діяльність. Кожному із депутатів текст звіту надіслали на електронну адресу, тож вони могли з ним ознайомитися й підготувати запитання.

Руслан Цеслів поцікавився, чи ведеться моніторинг звітів депутатів. У відповідь пан Сікора сказав, що право депутата вибирати форму звіту. Представник Рибницької сільради Андрій Брезецький запитав, чи може голова долучитися до організації шкільного харчування. У 2020 році закладені кошти тільки на малозабезпечених дітей та дітей ветеранів війни, наголосив пан Сікора. Тож депутати визнали роботу голови райради задовільною.

Відтак сесія розглянула питання про затвердження Статуту КНП «Дрогобицька районна лікарня» в новій редакції. Головний лікар В.Валюх чітко розповів не тільки про зміни до Статуту, а й про майбутнє структурних підрозділів. Саме майбутнє медицини й викликало бурхливі дискусії. Депутат Ігор Гук зауважив, що в цьому питанні є фактично два питання: Статут і доля Меденицької лікарні, що тепер діє на території ОТГ. Їх, на думку депутата, треба розділити. Поки депутати дискутували, в сесійну залу прийшли міські медики. Вони вже встигли побувати на сесії міської ради. В них – фінансова біда. Це, якщо говорити м’яко. Тож разом із міськими медиками на сесію прибув і заступник міського голови Василь Качмар, якому дали слово. Пан Качмар наголосив, що розглядати проблеми медицини з прицілом на майбутні ОТГ і по можливості при перевиконанні бюджету в перші місяці 2020 року передбачити додаткові кошти на фінансування міської медицини. Під час першого голосування питання не пройшло.Депутати залишили в силі попередню редакцію Статуту. Так само затвердили план роботи Дрогобицької районної ради на 2020 рік. Доповідав керуючий справами Дрогобицької райради Михайло Гук. Він же доповів і про затвердження списку присяжних Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області.

Заступник керуючого справами райради Микола Андріїв доповів про участь депутатів районної ради в роботі постійних комісій та сесій протягом 2019 року. А на завершення сесії депутати затвердили проект землеустрою щодо зміни меж села Бистрий.

Дмитро ФЕДАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: