БУДЬ БАГАТИМ! Економіка

БУДЬ БАГАТИМ! Економіка

Операція «ЗЕТ»,
Або що треба зробити, аби мільярди віртуальні стали реальними?

Продовжуємо серію публікацій про загадкову програму «Сфера ЗЕТ». Нагадаємо, що наш інтерес до неї розбудив матеріал «Операція «Зет», або Звідки у Богдана Матківського сто мільярдів гривень?», вміщений у деяких місцевих газетах. Тож ми зустрілися з Андрієм Резекуловим – людиною, якій вдалося «впіймати та осідлати» ідею створення цікавої програми «Сфера-ЗЕТ», суть якої полягає в тому, щоби дати поштовх до розвитку будівництва та інших сфер економіки. До кого газета потрапила вперше, радимо перечитати попередній номер від 21 листопада 2014 року. А матеріал цього номера розпочинаємо зі знайомства із ще однією колективною дійовою особою цієї програми – ПАТ «Світло України».

Фактично це публічне акціонерне товариство ще на стадії формування чи, виражаючись точніше – на стадії перетворення. У ПАТ має перетворитися ТзОВ «ЗЕТ-Автор», генеральним директором якого донедавна був переможець виборчих перегонів по 121 Дрогобицькому виборчому округу Богдан Матківський.

— Ми вирішили перетворити товариство з обмеженою відповідальністю на публічне акціонерне товариство тому, що маємо намір вийти зі своїми акціями на фондові біржі, — розповідає Андрій Резекулов. – ТзОВ такого права не має.

І тут ми підійшли до найбільшої інтриги, яка прозвучала в заголовку матеріалу, надрукованого в кількох газетах Дрогобиччини – «Звідки у Богдана Матківського сто мільярдів гривень?» Відразу ж скажемо, що це запитання не до Матківського. Він був тільки найманим директором. Насправді треба було б запитати: звідки сто мільярдів гривень в авторів програми «Сфера-ЗЕТ», адже саме така сума закладена в статутний фонд публічного товариства, а перед тим була в ТзОВ «Сфера-Автор», яке вони заснували?

Відповідь на це запитання мала б особливо зацікавити інтелектуалів, а передовсім – інтелектуалів-винахідників. Багато із тих, котрі «ловлять» на кухнях цікаві ідеї та випробовують їх у тісних коморах, навіть не здогадуються, що вже володіють колосальним капіталом, який, можливо, обчислюється сотнями мільярдів навіть не гривень, а доларів. Вони найпершими зрозуміють, що отих 100 мільярдів гривень статутного фонду ПАТ «Світло України» – наразі віртуальні. Це інтелектуальна власність авторів програми, яку оцінив НДІ Мінекономіки, а зафіксував Держреєстр інтелектуальної власності України. Простіше кажучи – це документально оформлена та експериментально підтверджена ідея з усіма розрахунками, якій, одначе, ще належить матеріалізуватися в нашому житті. А розрахунки такі: за три роки ПАТ має шанс вийти на дохід у 26 мільярдів гривень! Відповідно до цього вартість підприємства становить понад 100 мільярдів гривень. Наголошуємо: поки що віртуальних! Але тепер публічне акціонерне товариство має можливість випустити на таку суму акції, частину із них виставити на фондові біржі й перетворити гроші віртуальні у реальні.

Якщо цей з першого погляду казковий процес перетворення енергії думки в гроші завершиться успішно, то про знаменитого індійського гуру Саї Бабу, котрий, кажуть, навчився матеріалізувати різні речі, просто забудуть. Адже в Україні тепер уже всі знатимуть, що гроші – це лише символ людської енергії. А енергії духовної, інтелектуальної та фізичної в нас стільки, що вистачить на півсвіту. Треба тільки навчитися запустити її в обіг, як це намагається зробити ПАТ «Світло України». А що дає поштовх для руху цієї енергії? Найперше – потреби. Всі ми потребуємо бути ситими, одягненими та мати дах над головою. Це три найпотужніші пружини, що рухають усю економіку світу. Скористатися ними й хочуть автори програми. Та для початку потрібний стартовий капітал. Тож, за словами Андрія Резекулова, товариство хоче виставити чималу кількість акцій на Українську фондову біржу.

Цікаво, що на початку цьогорічної виборчої кампанії народних депутатів України по 121 виборчому округу майстри інтриги з команд конкурентів називали кандидата в депутати, генерального директора ТзОВ «Сфера-ЗЕТ» Богдана Матківського «проектом Коростельова-Метика». Після завершення виборчої кампанії, коли мова зайшла про мільярди у статутному фонді підприємства, яке очолював Матківський, договорилися до того, що за ним, мовляв, стоїть сам олігарх Коломойський. Бо ж хто, крім нього, міг вкласти такі великі гроші в підприємство, керівник якого днював і ночував на Майдані! А раз так, думали диванні інтелектуали, то, може, й Революція Гідності була проектом Коломойського? Насправді, як переконує Андрій Резекулов, Коломойський ще не є учасником цієї програми, та має шанс стати, якщо купить на біржі пакет акцій ПАТ «Світло України». Будь-хто може стати, у тому числі Коростельов, Метик, ба, навіть ті, хто розповсюджував такі несусвітні чутки. В тому і суть програми, що вона створює можливості для всіх.

Питання: що може звабити інвестора на зразок Коломойського чи йому подібних купити на фондовій біржі пакет акцій невідомого досі товариства «Світло України»? Відповідь проста: висока ліквідність і надійність. Тобто він має бути впевненим, що за необхідності безпроблемно продасть акції бажано за ціною вищою, ніж купив. І така можливість зберігатиметься тривалий період. Тому він одразу ж захоче довідатись, хто і якими володіє пакетами акцій. За словами Андрія Резекулова, не секрет, що великий пакет акцій відійде авторам програми. Для вищої надійності блокуючий пакет мають намір передати державі. Ще один пакет відійде тим, хто завдяки програмі вирішив придбати житло чи якусь іншу нерухомість. І, нарешті, четвертий пакет призначений для продажу на біржі, щоби створити стартовий капітал. Та все ж найголовнішими інвесторами є прості люди, що вирішили придбати нерухомість і заради цього стали учасниками програми. Кожен із них отримає 50 тисяч акцій номіналом в одну копійку на загальну суму 500 гривень. Та якщо справи товариства підуть добре, то за якийсь рік-два кожна акція вже коштуватиме не копійку, а, приміром, гривню чи навіть долар. Це для них неабиякий стимул. А для великих інвесторів стимулом стануть довготермінові кредити тим учасникам програми, котрі вирішили придбати нерухомість. Якщо максимальний термін кредиту 45 років, то це означає, що такий час і акції мали б бути ліквідними. Тому теоретично для ПАТ «Світло України» вже найближчим часом мав би настати справді світлий період.

Як це вплине на простих смертних і що з цього матиме держава? Про це в наступних числах «Франкового краю».

Іван ШВЕД (Далі буде)

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: