2 червня — День працівників водного господарства

2 червня — День працівників водного господарства

2 червня -  День  працівників  водного  господарства

 

Люди майбутнього! Будьте дбайливі,
Ви маєте досвід тисячоліть!
Природа й людина — єдине ціле,
Їх неможливо ділить.

Водне господарств — ціла галузь економіки, працівники якої скеровують воду туди, де вона потрібна, висушують там, де її занадто багато. Це називається меліорацією. Уявіть: 15 млн га землі в Україні потребує зрошення, а перезволожені землі становлять  5,4 млн га.

Початок меліорації на наших теренах покладено ще за часів Австро-Угорської імперії, а масове її будівництво розпочалося з середини 60-х років минулого століття. На сьогодні меліоративний фонд регіону, що обслуговується управлінням, становить понад 55 тисяч гектарів. Практично весь цей комплекс, не зважаючи на значні економічні складнощі, збережений. Він потребує постійного догляду і вкладення коштів, яких не вистачає.

Указом Президента України від 18 березня 2003 року № 226/2003 в Україні поновлено професійне свято  -  День працівників водного господарства, який відзначається щорічно в першу неділю червня.

Водне господарство – це не тільки меліорація, а також берегозакріплюючі та берегозахисні об’єкти, які захищають населені пункти та сільськогосподарські  угіддя від шкідливої дії вод. Для  протистояння  водній  стихії в  регіоні побудовано  123 км  захисних дамб, протиповеневе  водосховище на річці Бар, три  насосні станції, акумулятивна споруда (польдер)  на правобережній дамбі річки  Дністер. Географічне  розташування,  а саме — передгірська  зона , зумовлює те,  що саме тут випадає найбільша на Львівщині кількість опадів. За даними  гідрометео служби, України  початок цього століття характеризується значним  підвищенням водності. Яскравим підтвердженням цих спостережень є травень цього року,  в якому кількість опадів набагато перевищила звичну місячну норму. Рівень води в річках почав стрімко підійматись. Так, рівень води в річці Бистриці в селі Грушів піднявся над меженним (рівень води в період  посухи)  на 3,5 м,  в річці Тисмениця, що в селі Літиня,  – на 2,4 м, а в річці Трудниця  в селі Добрівляни  — на 2,6 м, залишаючи  0,7 метра до переливу через захисну дамбу.  Наше управління постійно проводить моніторинг рівня води в річках, для своєчасного попередження та недопущення підтоплення населених пунктів та сільськогосподарських угідь.

На  території  Дрогобицького  району  протікає  25  річок  загальною  довжиною  465,7 км,  знаходиться  239  ставків  загальною  площею  водного  дзеркала  269,6  га, три  водосховища  площею  189,2 га,  витікає  107  потоків  і  струмків  довжиною  343 км. Нашими  працівниками за останні роки на території району інвентаризовано  21 джерело.

Дрогобицьке  управління  водного  господарства   здійснює  реалізацію  державної  політики  в  галузі  водного  господарства  на  території  Дрогобицького,  Стрийського  та  Сколівського  районів  Львівської  області. Управління  здійснює  контроль  за  використанням,  охороною  вод   та  відтворенням   водних  ресурсів,  за  дотриманням  підприємствами,  установами  та  населенням  регіону  вимог  Водного  Кодексу  України. Щорічно спеціалісти  відділу водних ресурсів  розробляють  «Заходи по безаварійному пропуску льодоходу, повені та паводків», співпрацюючи в цьому плані з райдержадміністрацією, Дрогобицьким відділом МНС, органами місцевого самоврядування. Спеціалістами проектної групи управління, крім  інших  проектів, було розроблено проекти захисту  села Смільна Дрогобицького району від шкідливої дії вод (водної ерозії) з покращенням екологічного та гідрологічного стану шляхом розчистки русла ,кріплення правого берега річки Бистриця та з проведення  руслорегулюючих і берегозакріплюючих робіт для збільшення пропускної здатності русла р. Вишниця на території Модрицької сільської ради .  На виконання цих робіт, згідно з проектами,  в цьому році було виділено кошти  з фонду охорони навколишнього природного середовища Львівської ОДА.  Це повинно вирішити такі  гострі   проблеми: загрозу  руйнуваня  поховань на цвинтарі  внаслідок розмиву берега паводковими водами в с.Смільна,  зменшити загрозу підтоплення будинків в с.Модричі і можливість попадання води в карстові породи  рудника № 2 Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Невиконання цих робіт може призвести до техногенної екологічної катастрофи.

Водне господарство України тісно пов’язане з усіма галузями народного господарства і впливає на розвиток і розміщення продуктивних сил. Воно має вирішальне значення в забезпеченні необхідних соціальних і побутових умов життя населення.

Адміністрація і профспілковий комітет Дрогобицького управління водного господарства вітають всіх працівників і ветеранів управління з нагоди професійного свята — Дня працівника водного господарства. Бажаємо всім міцного здоров’я, довгих років життя та незгасаючої енергії.

 

Н. Ковалевич, провідний інженер Дрогобицького УВГ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: